הכוונה ומידע לקראת הגיל הרביעי

הכוונה ומידע לקראת הגיל הרביעי
עם העלייה המתמדת בתוחלת החיים המושג הגיל הרביעי נשמע יותר ויותר. מושג הגיל הרביעי הומצא ע"י גרונטולוג צרפתי בשנות ה-80 על מנת לתאר את תקופת החיים מעבר לגיל 75. כיום כבר יותר נכון לדבר על התקופה שמעבר לגיל 85 כגיל הרביעי, בעיקר עקב העלייה בתוחלת החיים, השיפור ברפואה והאפשרויות הרבות לניהול חיים בריאים יותר בגילאים מתקדמים אלו. 

מה צריך לדעת לקראת הגיל הרביעי

הגיל הרביעי, אמנם מוגדר החל מגיל מסוים, אך לא כל אדם יחווה אותו באותו האופן. יש כאלה שיהיו עצמאיים לחלוטין בגיל זה ואחרים שיהיו פחות עצמאים בעקבות מחלות שונות ואף מגבלות. בלא מעט מקרים בגיל הרביעי תהיה תלות גדולה יותר באחרים, בגלל הצורך בעזרה בתפקוד היום יומי, הלבשה, רחצה, אכילה ועוד.
יחד עם זאת, כיום ישנם הרבה יותר אמצעים המאפשרים להגיע ולחוות את הגיל הרביעי בצורה טובה הרבה יותר טובה, אם יודעים לרכוש הרגלים נכונים מוקדם ככל האפשר. לדוגמה, מצבים רפואיים הנפוצים בקרב הגיל הרביעי, בהחלט ניתנים לעיכוב באופן משמעותי אם בוחרים למשל בתזונה בריאה, פעילות גופנית, נמנעים מעישון וצריכת אלכוהול יתר על המידה, וזאת הרבה לפני שמגיעים לגיל הרביעי, ואף לפני שמגיעים לגיל השלישי. עם אורח חיים בריא תוכלו לשמור על חיוניות לשנים רבות הרבה יותר. 
בנוסף, ולא פחות חשוב – חשוב גם לתכנן את העתיד, להתכונן לאפשרות של צורך בתמיכה ועזרה או במסגרת מגורים תומכת. לכן חשוב גם לשמור על קשרי חברות ומשפחה טובים ככל הניתן כך שתוכלו לגייסם במקרה הצורך. כדאי גם לשקול מראש מהן המסגרות הנכונות לכם במידה ויהיה צורך בתמיכה שלא ניתן לקבלה בבית. נושא אשפוז סיעודי למשל, הוא דבר שכדאי לתכנן מראש הן בבחירה במוסד הנכון לכם והן בדאגה למקורות המימון ההכרחיים. כלומר שאם תתכוננו מראש למצבים אלה, לא רק שזה יקל עליכם ועל בן או בת הזוג שלכם, אלא גם על כלל המשפחה, כך שהמעבר יהיה קל הרבה יותר. אמנם אלו הם דברים שלא ממש אוהבים לחשוב עליהם, אך הם חלק מהחיים. אחת האפשרויות הטובות יותר כיום היא החלטה על מעבר לבית דיור מוגן.
בית דיור מוגן הוא מסגרת חיים שיותר ויותר מבוגרים בוחרים בה מאחר והיא מציעה את השילוב הנכון של חיים פעילים ומסגרת תומכת ומוגנת העונה על רוב הדאגות של חיי היום-יום. כאן המקום להדגיש כי בחלק מבתי הדיור המוגן קיימת גם מחלקה סיעודית צמודה וכדאי לוודא זאת טרם ההצטרפות. האפשרות של מעבר למחלקה סיעודית במקרה הצורך, באותו המתחם, בלי מעבר מסובך למקום אחר, מרוחק ולא מוכר, היא מקלה מאוד, הן עליכם והן על בן/בת זוג, המשפחה והחברים. כפתרון אידאלי לחיים מוגנים ומלאי פעילות, בית דיור מוגן הוא בהחלט בראש הרשימה. 

איפה אפשר לקבל הכוונה ומידע לקראת הגיל הרביעי

כאמור, מומלץ להיות מוכנים לקראת הגיל הרביעי ולכן כדאי לקבל הכוונה ומידע לקראתו. ישנם מקורות רבים מהם תוכלו לקבל מידע והכוונה לקראת הגיל הרביעי:
  • מערכת הבריאות: בעלי מקצוע כגון רופא המשפחה, גרונטולוג, פסיכוגריאטר, עובד סוציאלי המתמחה בגיל השלישי וכדומה, יוכלו לספק לכם מידע והכוונה באופן כללי וגם כאלו המותאמים אישית למצבכם. הם יוכלו גם לספק לכם מידע חשוב לגבי הרגלי חיים בריאים יותר והתמודדות עם מצבים שונים. אתר האינטרנט של מערכת הבריאות בישראל גם מספק מידע נרחב, טיפים והמלצות שונות בנושא הגיל המבוגר, כולל הגיל הרביעי. 
  • אתרי מידע שונים באינטרנט שמכוונים לגילאים אלה מספקים גם מידע ובחלקם גם אפשרות של קבלת הכוונה אישית.
  • ביטוח לאומי: מקור חשוב לקבלת מידע על זכויות, פנסיה, עזרה ושירותים אחרים שניתן לקבל בגיל הרביעי, באמצעות המדינה.
  • מרכז לאזרח הוותיק באזור המגורים שלכם: גם כאן ניתן לקבל מידע רב בנושא, כולל תכניות שונות, שירותים, פעילויות שונות.
  • חברים: אמנם המידע יכול להיות פחות מהימן ממידע רשמי, אבל לשמוע על חוויות של אחרים תמיד מלמד רבות.
  • בית דיור מוגן: במסגרת דיור מוגן ישנה קשת רחבה של שירותים לדיירים ואף מקבלים ליווי צמוד מהיום הראשון כך שתקבלו הכוונה ומידע על ידי צוות מקצועי ובעל ניסיון רב בכל הנוגע לגיל הרביעי. 

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם