הבטחת כספי פיקדון – הערת אזהרה

הבטחת כספי פיקדון – הערת אזהרה
כמו בכל חוזה רציני וחוקי, גם חתימה על חוזה דיור מוגן היא עניין רציני וחשוב לבחון את כל הפרטים שמופיעים בו לפני החתימה. אחת המטרות היא לבדוק אילו בטוחות מציע החוזה לכך שיוחזר הפקדון כשתמה תקופת ההסכם או במקרה של הפרת חוזה מצדו על בית הדיור המוגן.

להבטחת כספי הפיקדון רוב בתי הדיור המוגן, וביניהם גם בית גיל פז, נוהגים לרשום הערת אזהרה בטאבו לטובת הדייר. הערת אזהרה היא רישום שמקבע את זכויותיו של הדייר על הנכס כך שבית הדיור המוגן לא יוכל למכור אותו או להעביר את הזכויות עליו ללא אישור בכתב מהדייר. ההערה איננה מבטיחה שהדייר יקבל את הפקדון שלו בסוף תקופת החוזה, אבל כן מצהירה על זכויותיו של הדייר על הנכס.

ב-3.6.2012 פורסם חוק הדיור המוגן. על פי לשון החוק, החל מ-3.6.2015 יחויב כל בית דיור מוגן להבטיח את כספי הפיקדונות שנמסרו לו על ידי דייריו באחת מהאפשרויות הבאות:

  1. מסירת ערבות בנקאית לדייר. ערבות בנקאית היא אפשרות טובה שכן במקרה הזה הבנק הוא שערב לכסף שלכם. הדבר היחידי שחשוב לתת לו תשומת לב מיוחדת הוא שתנאי הערבות לא יהיו מחמירים מדי כדי שתוכלו לקבל חזרה את הפקדון ללא קשיים מיוחדים.
  2. ביטוח הפיקדון אצל מבטח כהגדרתו בחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים. כדי להבטיח את החזרת כספי הפקדון, בית הדיור המוגן יבטח את עצמו והדייר יצוין כמוטב הפוליסה.
  3. העברת 40% מהפיקדון לנאמן. במקרה הזה ייחתם חוזה נאמנות שהדייר הוא הנהנה בו.
  4. רישום משכנתא ראשונה לטובת הדייר. זהו למעשה רישום בטאבו, בדומה לרישום של קניית דירה, שמצהיר שהזכויות על הנכס משועבדות לדייר ואין אפשרות לבצע עסקה הקשורה ביחידת הדיור ללא הסכמתו ואישורו של הדייר. יתר על כן, אם בית הדיור המוגן מפר את תנאי החוזה שחתמתם עליו, תוכל לממש את המשכנתא.

 
בואו לביקור אישי. נשמח לארח אתכם.
התקשרו 09-7662626
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
   

דיור מוגן - בית גיל פז
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב גבורות 1 כפר-סבא
מתעניינים: 09-7662626
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 

מפת אתר