האם האופי משתנה בגיל מבוגר

האם האופי משתנה בגיל מבוגר
האופי של האדם מושפע מגורמים רבים ושונים לאורך כל החיים, חלקם סביבתיים, חלקם פיזיולוגיים. התיאוריה הפסיכואנליטית טוענת שככל שהאדם מתבגר, אופיו משתנה מאחר והוא הופך לערני יותר לתחושותיו וצרכיו. כך או כך, אין ספק שהאופי משתנה לאורך החיים, מינקות לילדות, לתקופת הנעורים, לבגרות והתבגרות ועד הגיל השלישי והרביעי. 

איך הגיל משפיע על האופי

עם התפתחות הגוף שלנו מהינקות ועד גיל הזקנה, מתרחשים שינויים פיזיולוגיים רבים ללא הרף בגופנו כולל במוחנו ובנפשנו. האופי של האדם קשור במידה רבה למצב הפיזיולוגי ותפקוד תקין, אך לא רק. גם גורמים סביבתיים שונים לאורך החיים יכולים להשפיע על האופי של האדם: גורמים סוציו-אקונומיים, חוויות ואירועים שונים לאורך החיים, כולם תורמים לעיצוב האופי של האדם, ועל כך קיימים מחקרים רבים. 
אירועים אלו בעצם מעמידים את האדם מול התמודדויות שונות, ולרוב האופי שלו יתעצב על פי הרגשות שיעלו באותה העת והתגובות שלו.

האם אדם יכול להשתנות בגיל מבוגר

אירועים רבים בחיינו קורים ללא התראה מוקדמת ולרוב אין לנו עליהם שליטה, אך אין זה אומר שלא ניתן להתמודד עמם בהצלחה ואף לזכות לחיים מהנים מאושרים. נדרשות התאמות, קבלה והכלה של המצב וכן מציאת דרכי התמודדות נכונות (ולעיתים חדשות) על מנת להמשיך את חיינו בצורה מיטבית. האם אדם יכול להשתנות בגיל מבוגר, בהחלט כן. לפעמים זה יגיע מתוך אינטואיציה ולפעמים זה ידרוש החלטה מושכלת מלכתחילה תוך בחינה מעמיקה של צרכים ורצונות. אמנם רבים חושבים שבגיל מבוגר לא ניתן ללמוד ולרכוש מיומנויות חדשות או להשתנות, ואולי זה יהיה קשה יותר וייקח יותר זמן, אך בהחלט אפשר ורצוי. בסופו של דבר, כמו שלאדם יש יכולת השפעה על אופיו, הוא יכול להשתנות גם בגיל מבוגר, אף פעם לא מאוחר ותמיד יש מה לעשות אם רק מחליטים.

איך הסביבה משפיעה על האופי בגיל מבוגר 

אחד האתגרים של הגיל המבוגר הוא המעבר מעשייה יומיומית והימצאות בקרב אנשים רבים (כגון קולגות בעבודה), למצב בו אין כמעט עשייה וגם החברים לעבודה כבר לא נמצאים מסביב במהלך היום. כמו בכל שינויי בחיים, ישנם כמה תהליכים שניתן לעבור, מהכחשה, להכלה ועד קבלת החלטה להמשך הדרך. כאן אופי האדם משחק תפקיד חשוב, לחלק מהאנשים יהיה קשה יותר מאחרים, אך כולם יכולים להתמודד, כל עוד מחליטים שצריכים לבצע שינויים והתאמות שונות על מנת להפוך את התקופה החדשה למספקת ומהנה. הרי מחכים כל החיים לפנסיה, זה זמן נהדר שניתן לנצל אותו לטובה.
לכן התכנון כאן חשוב, בין אם אתם רק מדמיינים את זמן הפנסיה, או אפילו מכינים רשימות של דברים שתרצו לעשות. המפתח הוא בעיקר בהעשרת לוח הזמנים שלכם בפעילויות שאתם בוחרים בהן, עם העדפה לפעילויות עם מרכיב חברתי, תוך שיבוץ זמני מנוחה על מנת שיהיה איזון. גם אם אינכם עובדים, אתם צריכים להיות פעילים. אפשר ללכת ללמוד, להשתתף בהרצאות, בחוגי פעילות גופנית, בטיולים, במשחקי חברה, לראות הצגות, קונצרטים, הופעות, ללמוד תחביבים חדשים או להעמיק תחביבים קיימים ועוד. נצלו את הזמן שלכם ללמוד, ליהנות, להפעיל את גופכם ואת מוחכם.
לעיתים יהיה קצת יותר קשה לשמור על פעילות גבוהה כאשר הפעילויות רחוקות מכם פיזית או שדורשות התארגנות רבה (נסיעה, חניה, הליכה, פקקים ועוד), מה שעלול לגרום לכם לחשוב פעמיים. לכן הרבה מאוד מבוגרים עצמאיים שמעוניינים בסביבה עשירה בפעילות וחברה, בוחרים לעבור לבתי דיור מוגן. בית דיור מוגן מאפשר לשמור על פרטיות מלאה בדירה תוך הנגשת כל הפעילויות שרק אפשר לחלום עליהן ממש מעבר לדלת באותו המתחם. בבית דיור מוגן אין צורך לחשוב יותר מדי על הגעה לפעילות – פשוט יוצאים ומשתתפים בכל פעילות שרק רוצים, כל יום, בקלות ובנוחות ויחד עם אנשים בטווח הגילאים שלכם כך שיהיה לכם קל להתחבר, כי גם הם רוצים את אותו הדבר. כמובן שמבית דיור מוגן ניתן גם לצאת לפעילויות חיצוניות נוספות ככל העולה על רוחכם. 

איך המשפחה והחברים מקבלים את השינויים

קשה מאוד לנבא איך משפחה וחברים מקבלים את השינויים החלים בגיל מבוגר, הרי זה מאוד תלוי גם באופי שלהם וטיב היחסים הקיימים. אבל כן אפשר בהחלט להבין כי אדם בגיל מבוגר אשר בוחר להתמודד בשינויים בחיים בצורה חיובית, פועל למען איכות החיים שלו, מנהל חיים מאושרים, כלומר עושה שינויים חיוביים, אותם השינויים יתקבלו בדרך כלל בברכה רבה על ידי המשפחה והחברים.
בסופו של דבר, בגיל מבוגר, גם אם אתם מתחשבים במשפחה וחברים, חשוב תמיד לחשוב על איכות החיים שלכם. כאשר תדאגו לאיכות החיים שלכם, תהיו מאושרים ותשדרו את זה החוצה, גם הקשרים החברתיים עם המשפחה והחברים יהיו מהנים הרבה יותר. אם החלטתם לעבור לדיור מוגן למשל, ללא ספק המשפחה והחברים ישמחו לראות אתכם נהנים מהחיים, ויבואו לבקר ולחלוק עמכם רגעים נפלאים. 
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם