האם דיור מוגן פוגע בעצמאות שלנו

האם דיור מוגן פוגע בעצמאות שלנו
על פי דו”ח מקיף שערך משרד הבריאות (הדו”ח כפי שהתפרסם בעיתון "הארץ”), חלה בעשר השנים האחרונות עלייה בתוחלת החיים בישראל. כיום, הממוצע עומד על 79.7 שנים בקרב הגברים ו-83.5 שנים בקרב הנשים. תוחלת חיים ארוכה זו היא בעלת יתרונות רבים לאותם קשישים שנהנים מבריאות טובה, אולם היא גם מציבה בפניהם אתגרים חדשים…

האתגר העיקרי שעומד בפני הגמלאים הבריאים והעצמאיים הוא כיצד להמשיך ולנהל אורח חיים מלא משמעות ועניין. או במילים אחרות, איך להמשיך ליהנות מהחיים כשרוב התפקידים שהורגלו למלא, כבר הסתיימו. בהקשר זה מתחילה לבצבץ הדילמה אם לעבור למסגרת מגורים חדשה בבית דיור מוגן וליהנות מסל השירותים שמציע הבית לדייריו, או להמשיך לגור בבית הפרטי ובסביבה המוכרת?
 

כיצד יראו חיינו בבית דיור מוגן?

השאלות העיקריות שמעניינות את המבוגרים שמתלבטים אם לעבור לגור בדיור מוגן הן: עד כמה תאפשר להם המסגרת להמשיך לשמור על עצמאותם? האם יתאפשר להם לעסוק בפעילויות שהורגלו בהן או בפעילויות חדשות? האם יוכלו לנהל חיי חברה תוססים? והאם יוכלו לשמור על מעמדם החברתי כפי שהיה במקום מגוריהם הקודם?

ובכן, מבוגר שמחליט באופן חופשי לעבור למסגרת דיור מוגן, בוחר למעשה לנהל אורח חיים איכותי בעצמאות מרבית. מסגרת דיור מוגן היא פתרון מתאים למבוגרים שמבקשים לנהל חיים עצמאיים בחברת בני גילם ובסביבה בטוחה. דיור מוגן הוא פתרון הולם גן לזוגות וגם לבודדים. צורת חיים זו הופכת ליותר ויותר מקובלת על ציבור הולך וגדל של בני גיל הזהב, שרואים בבית דיור מוגן ובסך כל השירותים שהוא מציע – סביבת מגורים ראויה ונוחה להמשך חיים פעילים ועצמאיים.
 

מגורים בבית אבות גיל פז

מגורים בבית דיור מוגן הם כמו מגורים עצמאיים בבית פרטי, אך יותר. בית גיל פז המציע שירותי דיור מוגן בכפר סבא מציע לדייריו בית חם ונעים שבו הם יכולים להרגיש נינוחים ובטוחים. הבית מאפשר למבוגרים לא רק חיים במסגרת שמגינה על הביטחון האישי שלהם, אלא גם הנאה ממגוון של שירותים כגון מתקני ספורט, פעילות חברתית, ליווי רפואי צמוד 24/7, וגם שירותי ניקיון וכביסה.

בית גיל פז מפעיל מגוון פעילויות בכל יום, כמעט בכל שעה כמו: סדנת רישום וציור, סדנת פיסול, אומנות שימושית, הרצאות על אומנות, פגישות על ספרות, שירה ואקטואליה, חוג תנ”ך ופרשת השבוע, חוג אנגלית וחוג יידיש, סדנת תיאטרון, חוגי מחשבים, ברידג’, שחמט ומשחקי חשיבה, האזנה מודרכת למוזיקה, פעילויות שונות בתחום הספורט ועוד ועוד….

ידוע שפעילות גופנית שומרת על גוף בריא ופעילות חברתית שומרת על בריאות הנפש. לכן, בני גיל הזהב שמנהלים חיי חברה ערים ועסוקים בפעילויות שונות, נוטים פחות לשקוע במחשבות על קשיי הזקנה ומחלות קשות.

לסיכום, החברות שמנהלות מסגרות של דיור מוגן מאפשרות לדיירי הבית סביבת מגורים נאותה שמספקת אפשרות של חיים עצמאיים, רגועים ושקטים תוך צמצום הדאגה והפחתת העול מעל בני המשפחה.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם