דיור מוגן פרטי

דיור מוגן פרטי
מפתיע לגלות את חוסר המודעות של אנשים מבוגרים רבים ליתרונות הרבים שבית דיור מוגן פרטי יכול להציע לאנשים בגיל הפרישה. בעיה זו נובעת לעיתים קרובות מהסטיגמה שמאפיינת את בתי האבות, כמוסד שנתפס לעיתים קרובות כסימן לירידה באיכות החיים במקום כדרך לניהול חיים פעילים, חברותיים ועצמאיים יותר.
יחד עם זאת, בשנים האחרונות יותר ויותר מבוגרים עצמאיים וחיוניים בוחרים לעבור לדיור מוגן לאחר הפרישה מהעבודה ולעזוב את הבית שהתרוקן מהילדים שבגרו והקימו לעצמם משפחות משלהם.
ואכן, דיור מוגן פרטי הוא אפשרות אידיאלית למבוגרים פעילים שיכולים לתפקד באופן עצמאי, אבל יכולים להפיק תועלת גם מכך שבכל מקרה של חירום הם יקבלו עזרה מיידית.

מה אפשר למצוא בבית דיור מוגן פרטי

הדיור המוגן מספק לא רק בטחון והגנה אלא דואג גם להעסיק את הדיירים במגוון של פעילויות תרבותיות וחברתיות. הצצה ללוח האירועים החודשי שמפרסם בית גל פז מלמדת על עושר של חוגים ופעילויות. למשל, בתחום הספורט מתקיימים חוגי התעמלות כסאות, התעמלות מזרנים והתעמלות במים. חוגים אחרים הם חוגי אומנות, ציור ורישום, גילוף בעץ, לימוד תנ”ך, מחשבים ועוד.
בנוסף, לרשות הדיירים עומדים מתקנים שונים כמו חדר כושר, בריכת שחיה, ספריה ואולם לצפייה בסרטים שונים ולהאזנה לקונצרטים והרצאות. לוח הפעילות החודשי גם מזמין את הדיירים לצאת לפתיחה של תערוכה או להשתתף בקבלת השבת ובארוחת ליל שבת.
כמובן שלא בכל דיור מוגן ישנם מתקנים זהים ומתקיימות אותן הפעילויות, ולכן יש לבדוק בפירוט מה אתם מקבלים. 

אפשרויות דיור מוגן פרטי

דיור מוגן מופעל על ידי חברות פרטיות והמדינה אינה משתתפת בעלויות שכרוכות במגורים במסגרת זו, כפי שהיא עשויה לעשות במקרה של מעבר למוסדות סיעודיים שונים.
דיור מוגן פרטי מאופיין באיכות בנייה גבוהה ממש ברמת מלון חמישה כוכבים, ועלויות הדיור במסגרת זו הן בהתאם. מסיבה זו מאפשר הדיור המוגן מספר מסלולי תשלום שמקלים על הדיירים, ותמיד אפשר לנהל משא ומתן עם ההנהלה ולהגיע לפתרון כספי שישביע את רצון שני הצדדים.

איך לבחור בית דיור מוגן שיתאים לי

לפני שמתחילים לחפש דיור מוגן חשוב לערוך רשימה של קריטריונים שחשובים לכם. תוכלו להשוות בין הקריטריונים שרשמתם לבין השירותים שמספק הדיור המוגן. חשוב מאד שהבית שבו תבחרו יתאים לצרכים שלכם. עם זאת, ייתכן ויהיה עליכם להיות סבלניים כי בלא מעט בתי דיור מוגן יש רשימת המתנה ארוכה.
מיקום הדיור המוגן נמצא בדרך כלל בראש רשימת הקריטריונים, אבל ישנם גם גורמים אחרים חשובים לא פחות כמו זמינות העזרה לדיירים שמציע הבית לדיירים, רמת שירותי הניקיון והאחזקה, רמת האוכל בחדר האוכל ומידת ההקפדה על תזונה בריאה שמתאימה לבני הגיל השלישי.
ייתכן גם שתעדיפו לבחור בדיור מוגן שבו יש גם מחלקה סיעודית למקרה שחס וחלילה תחול התדרדרות בבריאותכם במשך השנים. מחלקה סיעודית בתוך בית הדיור המוגן מקלה מאד על דייר שהופך לסיעודי. הוא לא צריך להתחיל להיטלטל למקום חדש והוא יכול לקבל את כל הטיפול הרפואי והסיעודי שהוא זקוק לו באותה המסגרת רק במחלקה אחרת תומכת יותר. אם הדייר הסיעודי מתגורר במקום עם בת זוגו, הם יישארו קרובים אחד לשנייה, מה שיקל מאד על שני בני הזוג. בית גיל פז הוא אחד מאותם בתי דיור מוגן שבהם הוקמה מחלקה סיעודית מתקדמת ואיכותית ברישיון משרד הבריאות. מחלקה זו מציעה שירותים רפואיים וסיעודיים מקצועיים לדיירי הבית שבריאותם התדרדרה.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם