דיור מוגן סטנדרטים

דיור מוגן סטנדרטים
אחד הפתרונות האיכותיים ביותר לאוכלוסיית בני הגיל השלישי הוא מגורים במסגרת דיור מוגן. הדיור המוגן מיועד למבוגרים עצמאיים ובריאים שמחפשים לעצמם – לאחר היציאה ממעגל העבודה ולאחר עזיבת הילדים את הבית – אורח חיים תוסס ומשמעותי שכולל פעילות חברתית ותרבותית ענפה. דיור מוגן מציע גם למבוגרים שאולי חוששים לחיות בגפם בבית, מגורים בסביבה מוגנת ובטוחה.

המגורים בדיור מוגן ממומנים באופן פרטי על ידי הדייר או בני משפחתו. לכן, מטבע הדברים המחיר משתנה בהתאם לרמת המגורים והשירותים שמציעה כל אחת ממסגרות הדיור המוגן.

סוגי דיור מוגן

הסוג הראשון הוא דיור מוגן שעומד בסטנדרטים הבסיסיים וגם מספק מענה לצרכים הבסיסיים של הדיירים, כמו: שירותי ניקיון, תחזוקה, כביסה ואבטחה; שירותי בריאות זמינים 24 שעות ביממה; וחדר אוכל שמספק לדיירים את כל הארוחות הנדרשות ביום. דיור מוגן זה מספק גם מגוון של חוגים ופעילויות כמו חוגי ספורט שונים, חוגי אומנות, הרצאות בנושאים שונים ועוד.

הסוג השני הוא דיור מוגן יוקרתי שמעניק לדיירים מגורים ושירותים מעבר לסטנדרט. בדיור מוגן יוקרתי ייהנו הדיירים משירותים רפואיים מתקדמים, מאבזור יוקרתי, וממתקנים ויחידת דיור ברמה גבוהה ומפוארת.

לדוגמה, בית גיל פז, שהוא דיור מוגן יוקרתי, מציע לדייריו, בין השאר, גן מטופח, לובי מפואר, מועדון כושר, אולם ספורט, בריכת שחייה וספא ברמה של מלון חמישה כוכבים. בנוסף, גיל פז מציע גם מחלקה סיעודית מפוארת ברישיון משרד הבריאות שישרת היטב את דיירי הבית שחלה התדרדרות במצבם הגופני והנפשי במהלך השנים.

לעומת הדיור המוגן שהמימון בו הוא פרטי, בבתי האבות יכולים דיירים שזכאים לכך, ליהנות ממימון המדינה. מסיבה זו לא נמצא כמעט הבדלים בסטנדרטים שמציעים בית האבות השונים וברובם נמצא את אותו סוג של דיור ושירותים.

אבל, כאשר באים לבחור בדיור מוגן, חשוב מאד לבדוק את הסטנדרטים שמאפיינים אותו. לכל דיור סטנדרטים אחרים, והמחיר הוא בהתאם. לפיכך, מומלץ מאד להשוות בין כמה מסגרות דיור מוגן, לפני שמגיעים להחלטה הסופית.
 

מה חשוב לבדוק

קודם כל, חשוב לבדוק את האפשרות הכלכלית בצד מסלולי התשלום שמציע הדיור המוגן. ברוב המקרים מוצעים 3 מסלולים: פיקדון, דמי כניסה ותשלום חודשי. ההיבט הכלכלי הוא חשוב מאד ולכן יש לבדוק את הדברים בדייקנות ולהגיע להחלטה מושכלת שמבוססת על מידע מוצק ומדויק.
 

סוגיות נוספות שחשוב לבדוק הן:

  • האם גודל יחידת הדיור מתאים?
  • האם הדיור המוגן ממוקם בקרבה גיאוגרפית למקום המגורים של בני המשפחה הקרובה?
  • האם הדיור המוגן ממוקם במקום מרכזי שמאפשר גישה נוחה למרכזי קניות, למרכזי תרבות ולבית חולים?
  • האם יש תחבורה ציבורית נוחה באזור?
  • מהו סוג האוכלוסייה בבית, האם אוכלוסייה זו מתאימה לכם?
  • האם הצוות המטפל מתייחס בחביבות לדיירים, האם הוא מקצועי ומשרה אווירה נעימה?
  • מהי רמת האוכל בחדר האוכל, והאם יש דאגה לתזונה מאוזנת שמתאימה לצרכים של אנשים מבוגרים?
  • האם סביב הבית יש גינה גדולה ומטופחת כך שאפשר יהיה לרדת ולטייל בה?

כפי שניתן להבין, כדי שתוכלו לקבל מענה על שאלות אלה ואחרות, כדאי מאוד לבקר ולסייר בדיור המוגן, לחוש את האווירה במקום ולנסות לבדוק איך מרגישים הדיירים הותיקים בבית.
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם