דיור מוגן מהו?

דיור מוגן מהו?
היום, יש להניח שהשאלה "מהו דיור מוגן?” תעלה פחות ופחות. זאת משום שבישראל ניתן למצוא לפחות 150 מסגרות פרטיות שמוגדרות כדיור מוגן ומתגוררים בהן אלפי דיירים, ועוד היד נטויה. עם זאת, עדיין יש מי שמבלבל בין הדיור המוגן ובין בית אבות. לפיכך, במאמר זה נבהיר מהו דיור מוגן.

העלייה בתוחלת החיים והשיפור באיכות החיים חידדו את המודעות לצרכים הייחודיים שיש למבוגרים בני גיל הזהב, והביאו לפריחה בשירותים שמוצעים בתחום זה ובין היתר, גם מגורים במסגרת דיור מוגן שמיועדים לאוכלוסיה מבוגרת עצמאית, אשר אינה נזקקת לטיפול רפואי או סיעודי צמוד, ומסוגלת לנהל אורח חיים סדיר ועצמאי.

מגורים בדיור מוגן דומים מאוד למגורים בבית פרטי. כל אחד מהדיירים או מהזוגות מקבל דירה משלו. ניתן לבחור בדירות בגדלים שונים ברמות אבזור שונות וכמובן גם במחירים שונים. לרשות הדיירים עומד מגוון רחב של שירותים כגון שירותים רפואיים, פעילות חברתית והעשרה, שירותי תחזוקה, חדר כושר, ארוחת צהריים, בריכת שחיה ומספרה.

דיור מוגן מתאים לבני גיל הזהב שמעוניינים לנהל אורח חיים עצמאי, במסגרת שמעניקה גם ביטחון פיזי, גם שירות רפואי וגם אופציות חברתיות ותרבותיות מלאות עניין.
 

על ההבדלים בין דיור מוגן לבית אבות

העלייה במספרם של המוסדות לדיור מוגן ושל מספר המבוגרים שבוחרים לעבור לדיור מוגן כשהם עדיין עצמאיים וחיוניים, הביאו לשינוי הדעה המיושנת שדיור מוגן הוא כעין גלגול מודרני, מעודן, מתוחכם ומשודרג של בית אבות. ההבדלים הרבים בין דיור מוגן לבית אבות (ובעיקר ההבדל המשמעותי שבית אבות מתאים למבוגרים תשושים או סיעודיים, והדיור המוגן לאנשים מבוגרים עצמאיים) – הצליחו להבהיר לציבור הרחב את היתרונות הרבים שבמעבר לדיור מוגן בגיל המבוגר.
 

דיור מוגן – הכל כלול

למעשה, בדיור המוגן מנהל כל אחד מהדיירים אורח חיים עצמאי. הדיירים רוכשים בעצמם את המצרכים, מבשלים לעצמם את ארוחותיהם, ויש אפילו בעלי מקצועות חופשיים שממשיכים לעבוד במקצועם. יתר על כן, כל דייר יכול לבחור בסוג השירות שאותו הוא מעוניין לרכוש, בנוסף לתשלום הבסיסי החודשי. בית גיל פז למשל, מציע מסלול שנקרא "הכל כלול” שבו הדייר יכול ליהנות מכל השירותים במלואם ומכל תפנוקי הבית, ללא כל תוספת תשלום.
 

דיור מוגן – מסלול הפיקדון

מסלול התשלום במסגרת דיור מוגן מבוסס על העיקרון שנקרא "מסלול הפיקדון”. במסלול זה נדרש הדייר להפקיד סכום כסף בהתאם לתנאי הדיור. הפיקדון מוצמד לדולר או למדד, אך אינו נושא רבית. מסכום זה מנוכים כמה אחוזים בודדים, מה שמכונה בעגת המקצוע "שחיקת פיקדון”. במקרה שבו הדייר נפטר, עוברת היתרה ליורשיו. בנוסף הדייר משלם דמי אחזקה חודשיים.

התחרות שקיימת בארץ בין רשתות הדיור המוגן העלתה את רף הסטנדרטים בענף זה ואת מבחר הבתים המוצעים לאוכלוסיה המבוגרת: ניתן למצוא בתים בסביבה כפרית, ודירות יוקרה באזורים עירוניים מרכזיים. ברוב הבתים מתקיימים חוגי העשרה ייחודיים; ברבים מהם יש גם בריכת שחיה, סאונה ג’קוזי וספא, מינימרקט, חדר כושר ומרפאה פרטית.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם