דיור מוגן לנכים

דיור מוגן לנכים
דיור מוגן מיועד בדרך כלל למבוגרים עצמאיים ובריאים שמחפשים מגורים במסגרת מוגנת ומאובטחת שבה יוכלו להמשיך ולנהל חיי חברה תוססים וערניים. למשל, בית גיל פז מציע לדיירים דיור מוגן ברמה גבוהה, איכותית ויוקרתית ברמה של מלון חמישה כוכבים, בצד מבחר של פעילויות תרבותיות וחברתיות ומתקנים משוכללים לשעות הפנאי.

אבל, לרוע המזל, חלק לא קטן מבני הגיל השלישי בארץ הם נכים. אנשים אלה לא יכולים בדרך כלל לגור בדיור מוגן שאינו מונגש לנכים ואשר אין בו מערכות, כלים ואמצעים שהותאמו במיוחד לאוכלוסיית האנשים הנכים.

עבור בני הגיל השלישי שהם נכים הוקמו בתי דיור מוגן שמתאימים במיוחד לאוכלוסיית הנכים. מסגרות אלה מאפשרות לנכים המבוגרים מקום מגורים נוח, באווירה טובה ונעימה ובחברת קהילה של אנשים בני גילם.

בכוחו של הדיור המוגן לנכים לספק לדיירים אלה סביבה של מגורים שבה יוכלו לחיות את חיי היום יום בכבוד ובאיכות חיים גבוהה. לפיכך, מתמחה הדיור המוגן לנכים באספקה של שירותים שהם רלוונטיים מאד לדיירים נכים. שירותים אלה כוללים, בין השאר, סיוע סוציאלי, טיפולי וסיעודי.
 

שירותים יחודיים לנכים

בישראל, חוק ההנגשה קובע שכל בניין חייב לכלול אמצעים, כלים ותשתיות שיאפשרו נגישות נוחה לנכים. לכן, בית דיור מוגן לנכים מספק בנוסף לכל השירותים שמאפיינים את הדיור המוגן (פעילויות חברתיות ותרבותיות, שירותי בריאות, שירותי ניקיון, אבטחה, כביסה, חדר אוכל ועוד), גם סביבה שמתאימה לאוכלוסיית נכים.

דיור מוגן לנכים מספק לדיירים מאפיינים שהם בלעדיים לאוכלוסיית הנכים, כמו: אביזרים להליכה ולעמידה, מתקנים להרמות ולמעברים, שירותים שמתאימים לנכים, מתקנים לפעילות גופנית שמיועדים לטיפול בנכים, גישה נוחה לחצר, לגינה ולמרפסת של הבית. בנוסף, בדיור מוגן שמותאם לנכים יהיה מקלט או ממ”ד שמיועד לנכים בעיתות חירום.

לדוגמה, לתנועה נוחה של נכים בבית מומלץ להתקין בכל קירות המבנה ידיות ומאחזים אחרים, במרחקים נכונים, שבהם יוכלו הדיירים להשתמש אם יצטרכו לאזן את עצמם. בנוסף, חשוב לפנות בפרוזדור מקום למעבר של כסאות גלגלים, ונקודות שבהן אפשר יהיה לתמרן את כסא הגלגלים על מנת להסתובב. אם הדייר צריך לעבור בין מפלסים שנמצאים בגבהים שונים, צריך לספק במקום רמפות שעליהן יוכל לעבור באמצעות כסא הגלגלים. בנוסף, יש לדאוג לכך שכל הפתחים יהיו רחבים מספיק כדי שאפשר יהיה לעבור דרכם בכסא גלגלים.

באשר לחדרי הרחצה, חשוב שהמקלחת, האמבטיה, השירותים ושאר הציוד הסניטארי יהיו מותאמים לנכים כך שחייהם יהיו פשוט קלים יותר.

דיור מוגן לנכים צריך להקפיד גם להתקין את שקעי החשמל ואת לוחות המתגים בגובה שיתאים לנכה שיושב בכסא גלגלים. קיימת גם אופציה טובה יותר, והיא להמיר מתקנים אלה במכשירי שלט רחוק.

בעצם, כפי שמתאימים את הבית הפרטי למגורים של נכה, כך צריך לעשות גם במקרה של דיור מוגן לנכים, פשוט להתאים את כל החדרים, המעברים והחללים למעבר של כסא גלגלים.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם