דיור מוגן זמני

דיור מוגן זמני
יש בחיים מקרים שבהם אנשים מבוגרים נזקקים לדיור מוגן לפרק זמן קצר לצורך החלמה, תמיכה ומנוחה.
בדרך כלל, אנשים מבוגרים שעברו ניתוח לא יכולים לחזור הביתה לשגרת החיים כאילו הם כבר בריאים וחזקים. אנשים אלה זקוקים לתקופת החלמה ממושכת שמלווה בסיוע מצוות רפואי וסיעודי מקצועי מתאים.
 

מדוע זקוקים אנשים מבוגרים לזמן החלמה ארוך יותר מאנשים צעירים?

באופן כללי, לאחר ניתוח ואשפוז בבית חולים, אנשים מבוגרים חשים חולשה לאורך זמן רב יותר מאשר אנשים צעירים ובתקופה מכרעת זו הם זקוקים לתמיכה רפואית ולהשגחה צמודה. ללא תמיכה זו הם עלולים להפוך לסיעודיים או להזדקק לאשפוזים נוספים בבית החולים. ואל לנו לשכוח שבבית החולים קיימת סבירות גבוהה להידבקות חס וחלילה בזיהומים שונים.

אחד הדברים שמאפיינים אנשים מבוגרים היא הירידה המתמדת ביכולת של הגוף לשמור על מסת השריר בעת מחלה או לאחר ניתוח. מצב זה הוא קריטי בגלל ההשפעה הרבה שיש למסת השריר על היכולת של הגוף להתאושש לאחר ניתוח או מחלה. כאשר הגוף מתאושש מניתוח, תפקידה של מסת השריר הוא לתחזק את החלבון באיברי הגוף השונים. מדברים אלה ניתן להבין שטיפול רפואי מותאם וצמוד בתקופת ההחלמה יסייע מאד להתאוששות משביעת רצון.

אנשים מבוגרים מועדים יותר מצעירים לסבול לאחר ניתוח מתסמינים כמו דיכאון, בלבול, חוסר יציבות או דליפת שתן. בנוסף, בגיל מבוגר אנשים רבים צורכים תרופות שונות שמלוות בתופעות לוואי. תרופות אלה עלולות להתנגש עם התרופות לשיכוך כאבים שהמטופל מקבל לאחר הניתוח. לכן, עד להחלמה מלאה, חשוב מאד שמטופלים אלה יהיו תחת השגחה רפואית ויזכו אגב כך גם לתחושת ביטחון, שלוות נפש ומנוחה שלמה וטובה.

הצורך בדיור מוגן נובע גם מכך שלא מעט מבוגרים סובלים מכמה מחלות בו זמנית. לכן, גם כאשר אפשר לטפל באמצעות ניתוח באחת המחלות, עדיין המטופל עלול לסבול מפתולוגיות נוספות שפשו בגופו ומצריכות השגחה רפואית צמודה.
 

אפשרויות לדיור מוגן זמני

לרשות אנשים אלה עומדים כמה סוגי דיור זמני לצורך החלמה, שבהם יוכלו לזכות בהשגחה רפואית צמודה במשך כל שעות היממה, לקבל ארוחות מזינות, טיפולים סוציאליים, טיפולים משקמים ופעילויות תרבותיות וחברתיות שונות, והם:
  • דיור מוגן
  • אשפוז בבית אבות סיעודי או במחלקה הסיעודית בבית החולים
  • אשפוז בבית אבות רגיל
  • שהייה בבית החלמה או בנופשון
  • מטפל סיעודי צמוד בבית
  • טיפול על ידי המשפחה
 

מימון הדיור המוגן בתקופת ההחלמה

סל הבריאות מאפשר לכל מבוטח במסגרת קופות החולים להתאשפז במוסד שיקומי כלשהו לפרק זמן שמוגדר מראש לכל אחד ממבוטחי הקופה. המשמעות היא שתקופת האשפוז לא נקבעת באופן אישי לפי צרכיו של כל מטופל ואנשים מבוגרים יכולים לקבל מימון לאשפוז של עד 7 ימים בבית חולים או מימון של עד 3 חודשים במוסד שיקומי. כל אשפוז מעבר לתקופה זו ממומן על ידי המטופל או בני משפחתו באופן פרטי.

מבוגרים שיש להם ביטוח סיעודי במסגרת קופות החולים או במסגרת חברת ביטוח פרטית – יוכלו לקבל מימון גם לשהייה בבית אבות כולל מימון כל ההוצאות הנלוות לתקופת האשפוז וההחלמה.

 
בואו לביקור אישי. נשמח לארח אתכם.
התקשרו 09-7662626
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
   

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב גבורות 1 כפר-סבא
מתעניינים: 09-7662626
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222