דיור מוגן דתי

דיור מוגן דתי
לעיתים קרובות אנשים מבוגרים מחליטים לגור בבית מוגן, לאו דווקא בגלל שהם מתקשים לנהל בעצמם אורח חיים עצמאי, אלא כיוון שהם מעדיפים את מגוון האפשרויות החברתיות והתרבותיות שמציע להם הדיור המוגן.

שמירה על חיים מכובדים וטיפול בבריאות וברווחה האישית של המבוגרים – הם אמנם מניעים רבי משקל לטובת הדיור המוגן – אך לא צריך להתעלם גם מהצורך הכל כך אנושי לחיות באינטראקציה חברתית ולהמשיך בפעילות חברתית, תרבותית וספורטיבית שעושה את ההבדל בין התנהלות יומיומית משמימה לבין חיים חיוניים.

ומה באשר למבוגרים דתיים, שבנוסף לכל אלה, מבקשים גם להמשיך ולנהל אורח חיים דתי? אם חילוניים עוברים משבר בעקבות המעבר לדיון מוגן – כתוצאה מעזיבת הבית, מהפרידה מכל הזיכרונות והחוויות שטבועים בכל פינה ופינה בבית – על אחת כמה וכמה המבוגרים הדתיים, שהמעבר לדיור מוגן מנתק אותם באופן חד גם מהקהילה הדתית שהייתה במשך שנים רבות חלק מחיי היום יום שלהם.

חייו של היהודי הדתי מתנהלים בדרך כלל במסגרת הקהילה הדתית סביב בית הכנסת, ולא בכדי נדרש היהודי למניין כדי לקיים תפילה בבית הכנסת. כלומר, המבוגרים הדתיים צריכים להיפרד לא רק מהבית, אלא גם מהקהילה הדתית אליה השתייכו במשך שנים רבות.

מבוגרים דתיים ושומרי מסורת לא שונים בגישתם לנושא הדיור המוגן, מהאוכלוסייה החילונית. גם אצלם מקנן החשש מפני עזיבת הבית והסביבה המוכרת, אבל לכאב המעבר ולפרידה מהחיים המוכרים והידועים, נוספים גם חששות שאינם מנת חלקם של מבוגרים חילוניים, והם נוגעים בשאלה אם יוכלו להמשיך ולשמור על המצוות ועל ערכי הדת שחשובים להם, גם כשיגורו במסגרת הדיור המוגן. לכן, המבוגר הדתי יחפש דיור מוגן שיספק בין כל שאר השירותים, גם את כל צרכי הדת שלו.

היום, יכולה האוכלוסייה הדתית למצוא דיור מוגן שמספק גם צרכים אלה. בית גיל פז מאפשר למבוגרים דתיים ושומרי מסורת להמשיך ולנהל אורח חיים דתי, להתפלל בבית הכנסת, לשמור על השבת והחגים וליהנות מאוכל כשר. המבוגרים הדתיים יכולים היום להסיר דאגה מליבם. דיור מוגן קולט גם דיירים שומרי מסורת ומאפשר להם לנהל את חיי היום יום לפי אורח החיים הדתי.

מלבד האפשרות להמשיך את אורח חייהם הדתי, הדיור המוגן מציע לאוכלוסייה הדתית דירות נוחות למגורים לזוגות או לבודדים. בדירות אלה מותקנים לחצני מצוקה ולרשות הדיירים עומד צוות רפואי 24 שעות ביממה, שמטרתו לשמור על בריאות הדיירים ולספק להם את הטיפול הרפואי הנדרש, כולל מזון ותרופות.

ביטחון אישי וטיפול רפואי מסור, בנוסף לאפשרות לקיים אורח חיים דתי, הופכים את המעבר לדיור מוגן לקל יותר גם למבוגרים דתיים ושומרי מסורת. הניסיון מראה שבחלוף זמן מועט, משתלבים כל הדיירים החדשים בחיי הקהילה החדשה והיא עוטפת אותם בחום ובחיבה.

לפירוט על שירותי דיור מוגן לדתיים בבית גיל פז

בית אבות
בית אבות סיעודי
דיור מוגן מחירים

 
בואו לביקור אישי. נשמח לארח אתכם.
התקשרו 09-7662626
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
   

דיור מוגן - בית גיל פז
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב גבורות 1 כפר-סבא
מתעניינים: 09-7662626
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 

מפת אתר