דיור מוגן בלי פיקדון – משתלם?

דיור מוגן בלי פיקדון – משתלם?
בבתי הדיור המוגן בישראל מציעים כמה מסלולי תשלום למתעניינים. אחד מהמסלולים הוא דיור מוגן ללא פיקדון.
במאמר זה נציג את המסלול ונפרט למי הוא מתאים, מה צריך לבחון לפני שמחליטים על מסלול תשלום לדיור מוגן ואלו מסלולים נוספים קיימים.

מהו מסלול דיור מוגן בלי פיקדון

מסלול דיור מוגן בלי פיקדון בעצם מאפשר לדייר לשלם תשלום חודשי בלבד עבור המגורים בדירה והשירותים הכלולים בבית הדיור המוגן בו בחר.
מסלול זה נקרא גם דיור מוגן בשכירות חודשית, והוא אחד מני כמה המוצעים למתעניינים במעבר לבית דיור מוגן. המסלול מתאים בעיקר לאלו שאינם מעוניינים לשלם את הסכום הנדרש לפיקדון עם הכניסה, או שאין באפשרותם לגייס את הסכום.

אלו מסלולי תשלום נוספים קיימים

ברוב בתי הדיור המוגן ישנם 2-3 מסלולים שניתן לבחור מביניהם, וגם מסלולים ייחודיים:
  • מסלול דיור מוגן בלי פיקדון – זהו המסלול עליו הסברנו מעלה – תשלום חודשי בלבד ללא הפקדת פיקדון.
  • מסלול דיור מוגן עם פיקדון – הדייר מפקיד סכום מסוים עם כניסתו לגור בבית הדיור המוגן. סכום זה נשחק בכל שנה באחוז כלשהו, למשך מספר מסוים של שנים. עם עזיבת או פטירת הדייר, יתרת הפיקדון מוחזרת לו או ליורשיו. בנוסף לפיקדון הדייר משלם סכום חודשי כדמי אחזקה ושירותים.
  • מסלול דיור מוגן בפיקדון מופחת – הדייר מפקיד חלק מהפיקדון עם כניסתו לגור בבית הדיור המוגן, וההפרש מומר לתשלום חודשי מוגדל בהתאם.
  • מסלולים מיוחדים – לעיתים מגיעים דיירים עם מצב כלכלי ייחודי להם ניתן להתאים מסלול תשלום. 

האם מסלול דיור מוגן בלי פיקדון משתלם לדייר

התשובה לשאלה זו היא מאוד אינדבידואלית כיוון שכל דייר מגיע במצב כלכלי מסוים, ועל כן המסלול יכול להשתלם לדייר אחד ולאחר לאו דווקא.
הנה כמה קריטריונים אותם צריך לבחון כאשר אתם באים לבחור במסלול תשלום לבית דיור מוגן:
  • מהו מצבכם הכלכלי – עליכם לבחון את מצבכם הכלכלי מבחינת נכסים מניבים שברשותכם, סכומי כסף זמינים למשיכה, הכנסות חודשיות וכדומה. כאשר יש לכם תמונת מצב מלאה, תוכלו להחליט באופן מושכל מה יהיה המסלול המשתלם ביותר עבורכם.
  • אפשרויות מגורים ושירותים במתחם הדיור המוגן – אלו סוגי דירות מוצעות לכם ומהם השירותים והמתקנים הכלולים בעסקה. ככל שהדירה גדולה יותר או שיש לה תוספות כגון מרפסת, היא תהיה יקרה יותר. כך גם עם השירותים המוצעים – ככל שתבקשו שירותים נוספים, כך הסכומים יתייקרו. 
כדאי מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע התחום שיכולים לייעץ לכם באופן פרטני (או בבנקים למשכנתאות), ואף לבדוק כמה בתי דיור מוגן המוצאים חן בעיניכם – הן מבחינת מחירים והן מבחינת מה כלול במחיר. בחנו היטב שמה שמוצע לכם מתאים לאורח חייכם, כיוון שאלו מגורים לטווח ארוך ואתם צריכים להפיק מהם את המיטב וליהנות מהם.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם