דיור מוגן בכפר סבא

דיור מוגן בכפר סבא
ההתקדמות המרשימה של שירותי הרפואה שמשלבים טכנולוגיה עלית עם תרופות מתקדמות, תורמת להארכת תוחלת החיים ומכאן גם לגידול באוכלוסייה המבוגרת שבריאותה תקינה ושהיא מתפקדת באופן עצמאי.

לאור מציאות זו התפתחה ברחבי העולם מסגרת מגורים למבוגרים אלה, שמבקשים לעצמם חיי חברה תוססים עם שירותי בריאות נגישים.

גם בישראל חלה בשנים האחרונות עליה במודעות לדיור מוגן, יותר ויותר מבוגרים, בריאים ועצמאיים מחליטים לעבור לדיור מוגן, שבו הם רואים פתרון הולם להמשך ניהול שיגרת חיים איכותית.

דיור מוגן מציע למבוגרים עצמאיים, בין היתר, פתרון לתחושת הבדידות ושחרור מהדאגה מה יקרה אם יום אחד תחול התדרדרות במצבם הבריאותי או המנטלי.

שלושה מגזרים פועלים בתחום הדיור המוגן בישראל:
  1. המגזר הציבורי – במגזר זה פעילות חברות שמטפלות בדיור הציבורי ומשדרגות מבנים שישמשו כדיור מוגן לקשישים. לדיור מוגן ציבורי זכאים מבוגרים (אישה מעל 60 וגבר מעל 65), שהם עצמאיים באופן התנהלותם היומיומית ושאינם בעלי דיור. בבתים אלה ניתנת עדיפות לבעלי הכנסה נמוכה ולאלה שגרים בדיור ציבורי (עמיגור או עמידר). במוסדות אלה הדירות קטנות יותר מדירות מגורים רגילות, אולם הן מאובזרות בציוד בסיסי שמאפשר חיים נוחים. לדיירים מוענקים שירותים רפואיים ושירותי תחזוקה שוטפים כמו גם פעילויות חברתיות.
  2. המגזר הפרטי – במגזר זה הדיור והשירותים הם בסטנדרט גבוה יותר מאשר במגזר הציבורי וכמובן שכך גם העלויות. במרבית המקרים נדרשים הדיירים לשלם דמי פיקדון או דמי כניסה בתוספת תשלום חודשי עבור ההוצאות השוטפות. רוב יחידות הדיור המוגן הפרטי מרוכזים באזורי המרכז, השרון וירושלים.
  3. המגזר ההתנדבותי – דיור בסטנדרטים דומים לאלה של המגזר הפרטי, אלא שהארגונים והעמותות שמנהלים את הדיור המוגן פועלים בעיקר במגזרים מסוימים, כגון אגודות ציבוריות של התאחדויות עולים, ועמותות ומלכ”רים שונים כגון "משען”. במגזר זה אמצעי התשלום דומים למגזר הפרטי אבל רמת המגורים והשירותים צנועה יותר.

ונחזור לדיור המוגן במגזר הפרטי. העיר כפר סבא – שממוקמת בנוף ירוק שמאפיין את אזור השרון ומסמלת סביבה ירוקה, איכות חיים ואסתטיות –  מרכזת סביבה מספר בתים של דיור מוגן פרטי ברמה גבוהה. מגוון השירותים שמציעה העיר, בשילוב עם מרכז רפואי קרוב, "בי”ח מאיר”, מהווים בסיס בריא לקיומה של תעשיה זו. מסיבות אלה, דיור מוגן בכפר סבא מבוקש מאד על ידי האוכלוסייה המבוגרת.

בית גיל פז שמספק דיור מוגן בכפר סבא מציע לדייריו, מלבד שירותי בריאות ברמה גבוהה, גם פינוקים כמו: בריכה מקורה ומחוממת, מועדון ספורט וכושר, מספרה, סופרמרקט, ספריה, בית קפה, חדר מחשבים, גלריה, אולם אירועים ואמפיתיאטרון קטן, חדרי חוגים וספא מפנק. זאת ועוד, חמישים אחוז מהשטח הבנוי של בית גיל פז מוקדש למרחב ציבורי שבו משולבים גינות נוי ומרחבי דשא עם פינות ישיבה לרווחת הדיירים ולהנאת בני המשפחה והאורחים. מסיבות אלה, מי שמגיע לביקור בבית גיל פז מתרשם שבעצם מדובר בעיר קטנה בלב העיר. בית אבות סיעודי גיל פז, מקנה שירותים לכל דיירי הבית בכל ההיבטים ברמה הכי גבוה – בית אבות יוקרתי.

 
בואו לביקור אישי. נשמח לארח אתכם.
התקשרו 09-7662626
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
   

דיור מוגן - בית גיל פז
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב גבורות 1 כפר-סבא
מתעניינים: 09-7662626
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 

מפת אתר