ברידג’ – על חוג הברידג’ של בית גיל פז

ברידג’ – על חוג הברידג’ של בית גיל פז
תקופת הגיל השלישי נחשבת לעיתים קרובות כזמן של מנוחה ורגיעה, אבל למען האמת זה גם הזמן שבו אנשים יכולים ליהנות ולכייף. במיוחד לאחר שפרשו לגמלאות אחרי עשרות שנים של עבודה או גידול ילדים. קיימות פעילויות מהנות רבות לאנשים מבוגרים שבאמצעותן אפשר לנצל היטב את הזמן הפנוי.

משחקי קלפים הם דרך מאתגרת ומהנה למבוגרים לבלות את זמנם. ברידג’ הוא אחד ממשחקי הקלפים הפופולריים ביותר בקרב האוכלוסיה המבוגרת. הברידג’ נודע במקורו בשם "Contract Bridge” והוא נחשב לפעילות חברתית שמועילה לשמירה על ערנות מחשבתית.

בבית גיל פז מתקיים חוג ברידג’ פעיל מאד ודיירי הבית משתתפים בו בהתלהבות ובהתמדה ראויים לציון. לפרקים נערך בבית גיל פז טורניר ברידג’ שמעורר התרגשות גדולה בדיירי המקום ומעניק כבוד רב לשחקנים בכלל ולזוכים בפרט.
 

הברידג’ והיתרונות הבריאותיים

מחקר של אוניברסיטת ברקלי מלמד כי למשחק הברידג’ יש יתרונות בריאותיים משמעותיים. כבר בשנת 2000 הראה פרופ’ מריאן דיאמונד שמשחק הקלפים ברידג’ מחזק את המערכת החיסונית. הברידג’ דורש ריכוז ובמשך המשחק נשמרת פעילות מוחית פעילה ומגורה. נראה כי זה מה שמגביר את פעילות המערכת החיסונית.

פרופ’ דיאמונד רצה לברר אם אפשר להשתמש בקליפת המוח הדורסולטרלית (קדם חזיתית), כדי לשפר את המערכת החיסונית. הוא גייס לעזרתו 12 נשים בשנות ה-70 וה-80 לחייהן, לקח מהן דגימות דם וביקש מהן לשחק ברידג’ למשך שעה וחצי. לאחר המשחק ערך לכולן בדיקת דם נוספת. הוא נדהם לגלות כי אצל של שני שלישים מהנשים עלתה רמת תאי ה-T בגוף, תאים שמשמשים ללחימה בזיהום.
 

ברידג’ מפעיל את המוח

אנשים רבים מתלוננים על כך שככל שהם מזדקנים, נראה כאילו המוח שלהם מאט את פעילותו. כמו השרירים, גם במוח צריך להשתמש כדי לשמור על תפקוד יעיל ותקין. היום, כאשר אנשים חיים יותר שנים, רבים מהם חושבים על הצורך לעזור למוחם להישאר פעיל וערני כדי שיוכלו ליהנות מחיים ארוכים ומשמעותיים עד תום חייהם.

מי שמשחק ברידג’ באופן קבוע מגרה את המוח שלו ועוזר לשמור על זיכרון טוב ומוח ערני. משחק הברידג’ מחייב להשתמש במתמטיקה, באסטרטגיה ובריכוז. ישנו פתגם עתיק באנגלית שאומר: "use it or lose it” (השתמש בו או אבד אותו) – משחק הברידג’ עוזר ל”השתמש בו”.

בזמן שאת או אתה משחקים ברידג’ המוח ממשיך בפעילות מלאה, הוא מתכנן את המשחק לפי הקלפים שחולקו למשחק, קובע מהי הגישה הטובה ביותר להכרזות, עוקב אחרי בן הזוג למשחק ומחשב כיצד הקלפים של זה יתאימו לקלפים שלו. לבסוף, הוא מחליט על האסטרטגיה הטובה ביותר כדי למקסם את האפשרויות שלו ושל בן הזוג למשחק.

פעמים רבות, שחקני ברידג’ מתחילים מתרכזים בלמידת ההכרזות ושוכחים שהרכת האסטרטגיות לצורך המשחק היא זו שתעלה את הציון הכללי שלהם. חלק זה של המשחק הוא אחד האתגרים המנטליים הגדולים שדורשים מהשחקנים להתרכז ולהישאר ממוקדים, זמן רב לאחר שההכרזה בפועל הסתיימה.

ובכן, האם למשחק הברידג’ יש יתרונות רפואיים? כמובן שכן. אנשים שמשחקים ברידג’ פוגשים אנשים ונהנים מחיי חברה פעילים. במקום לשבת בבית ולהרגיש אומלל ובודד, כי אין לכם עם מי לדבר, עדיף לצאת, להסתובב, לפגוש אנשים, ולשוחח. כל אלה יסייעו גם לפעילות הפיזית שלכם.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם