בני גיל הזהב ורשתות חברתיות

בני גיל הזהב ורשתות חברתיות
מחקר שנערך על ידי ה-Pew Internet ו-American Life Project, מצא כי קרוב ל-87% מהמבוגרים משתמשים במנועי חיפוש באינטרנט כמו גוגל. מחקר אחר של  Nielsen Company מצא ש-88.6% מהמבוגרים משתמשים באינטרנט כדי לבדוק אימיילים. מחקר שנערך לאחרונה על ידי Socialbakers מצא שהגיל הממוצע של המשתמשים בפייסבוק השתנה מ-29.53% ב-2010 ל-30.11% ב-2013 כיוון שאנשים מבוגרים הופכים יותר לאורייני מחשב ומדיה חברתית. ממצאים אלה מסייעים לבסס את העובדה שהמבוגרים פעילים יותר במדיה החברתית, מכפי שהניחו בעבר.
 

ההבדל בין הצפוי למצוי

ישנן כמה סיבות לכך שיותר אזרחים ותיקים משתמשים במדיה החברתית, מהצפוי. הממצאים נובעים כנראה מכך שאלה שיכולים להרשות לעצמם מחשב היום, היו מבוגרים בשנות הארבעים שלהם כאשר האינטרנט החל לצבור את הפופולאריות שלו באמצע שנות ה-90 של המאה הקודמת. המחיר עבור מחשב ממוצע באותן שנים היה כ-2,000 דולרים. יותר מפי 3 מעלות מחשב אישי בסיסי בימינו.

אלה שיכלו להרשות לעצמם מחשב אישי ב שנות ה-90, היו ככל הנראה אנשי מקצוע, משכילים ובעלי הכנסה גבוהה. מבוגרים אלה נמצאים כעת בשנות החמישים והשישים של חייהם. הם עדיין פעילים ואורייניים בתחום המחשב והמדיה החברתית. הנתונים הבאים של Pew Internet and American Life Project, מדגימים את טווחי הגילים של אנשים שמשתמשים באינטרנט, באתרי המדיה החברתית ובדואר האלקטרוני.
 

יתרונות המדיה החברתית

המדיה החברתית יצרה הזדמנות מצוינת עבור אותם אנשים שמשתייכים לאוכלוסיית האזרחים הוותיקים במונחים של הזדמנויות מוגברות ליצירת קשרים חברתיים. אינטראקציה חברתית היא צורך אנושי חשוב בכל גיל. לעיתים קרובות, לבני המשפחה ולחברים אין זמן לדאוג למבוגרים, שעלולים להרגיש בשל כך מבודדים וללא אינטראקציה חברתית. יתר על כן, מבוגרים נוטים להעדיף עצמאות, הגדרה עצמית ואיכות חיים בסביבתם הטבעית. אבל, אחד החששות העיקריות של קשישים שמתגוררים באופן עצמאי, הוא אובדן האינטראקציה חברתית שעלולה להוביל אותם לדיכאון, בדידות וירידה בפעילות החברתית. מצב שכזה לא מאפיין דיירים של דיור מוגן, כדוגמת בית גיל פז.

מדיה חברתית, בעיקר באמצעות השימוש באינטרנט, היא דרך מצוינת ליצירה ולקיום קשרים חדשים זמינים יותר לאזרחים הוותיקים שגרים לבד בבית.
 

קהילות מקוונות

יש מספר קהילות מקוונות שמתמקדות במיוחד בתמיכה חברתית למבוגרים. תמיכה חברתית הוגדרה על ידי Barnes ו-Duck ב-2007, כ”חילופי מסרים מילוליים ולא מילוליים, אשר מעבירים רגש או מידע במטרה לצמצם את אי הוודאות או את הלחצים של האדם”. קהילות מקוונות מזמנות לקשישים את ההזדמנות לדון ולהחליף חוויות עם בני גילם ובו בזמן גם לזכות בתמיכה חברתית. יתר על כן, לרוב אתרי הרשתות החברתיות אפשר להצטרף בחינם, עם עלויות שכוללות רק את המחשב והגישה לאינטרנט.
 

מידע בריאותי באינטרנט

מבוגרים בימינו נוטים למצוא גישה למידע בריאותי חשוב יותר ויותר, בשל התקדמות בנושאי הבריאות שמטרידים מבוגרים. על פי אחד המחקרים, חינוך לבריאות הוא אחד הגורמים שהביא לירידה במספרם של קשישים שחולים במחלות כרוניות, סובלים מנכות וזקוקים לטיפול סיעודי. לפי המחקר, כאשר מבוגרים גולשים באינטרנט הם מחפשים לעיתים קרובות מידע רפואי. עם זאת, קיים חשש שמבוגרים ימצאו באינטרנט מידע רפואי שעלול להיות לא מדויק. לפעמים, המקורות באינטרנט מפורסמים בחסות מסחרית של חברות ואתרים מסחריים אשר עלולים לספק מידע לא אמיתי לגולשים. לכן, חשוב להשתמש במידע באופן מושכל ולהפעיל פרשנות בכל הקשור למידע בריאותי באינטרנט.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם