בית אבות – בתי אבות בשרון

בית אבות – בתי אבות בשרון

בית אבות בשרון או דיור מוגן בשרון

מדינת ישראל מעודדת את האוכלוסייה המבוגרת, וגם הסיעודית, להישאר בבית עד כמה שניתן ולהמשיך לחיות בסביבה הטבעית. בד בבד פיתחה המדינה מגוון רחב של שירותי קהילה לקשיש (כגון רופא מומחה שמבקר בבית הנזקק, ביקור אחות לבדיקות דם או לקבלת תרופות וכד’), וקבעה את גובה ההשתתפות של המוסד לביטוח לאומי בעלויות המטפל לאלה שנזקקים לעזרה צמודה.

במקרים בהם הקשיש מחפש לעבור למסגרת מוגנת, אם בגלל בחירה או בגלל שלא מתאפשר לו להמשיך להתגורר בביתו, עומדת בפניו האפשרות לעבור לגור בבית דיור מוגן או בבית אבות.
 

בית אבות ודיור מוגן

אף על פי ששתי המסגרות – דיור מוגן ובית אבות – מיועדות לאוכלוסייה המבוגרת, קיים הבדל ביניהן. דיור מוגן מיועד למבוגרים עצמאיים ואילו בית אבות מיועד לאותם קשישים שאינם יכולים לתפקד באופן עצמאי בשל מגבלות גופניות או נפשיות אלה ואחרות.

דיור מוגן מספק אמנם שירות רפואי לדייריו, אולם בהשוואה לשירות הרפואי האינטנסיבי שניתן בבתי אבות למבוגרים סיעודיים שזקוקים לכך, הוא מצומצם.

שלא כמו בית אבות, דיור מוגן מציע לדיירים מגוון רב של חוגים ופעילויות תרבות וספורט כגון: חדר כושר, בריכת שחייה, חדר אוכל, ספרייה, בית כנסת, אולם להרצאות ולהקרנת סרטים ועוד. בנוסף, הדייר בבית דיור מוגן נהנה מדירת מגורים ברמה גבוהה שמספקת את כל צרכיו.

חשוב לציין שיש בתי דיור מוגן שמעניקים גם הם תנאים הולמים לדייר שמצבו הבריאותי התדרדר, והם דואגים לטיפול מתאים שיאפשר לקשיש להישאר בסביבתו המוכרת. לדוגמה, אצלנו בבית גיל פז יש מחלקה סיעודית פרטית ברישיון משרד הבריאות, שממוקמת באגף נפרד ומבטיחה למטופלים את רמת הטיפול וההשגחה הטובים ביותר.

בתי האבות פועלים תחת פיקוחם של מספר משרדי ממשלה (משרד הבריאות ומשרד הרווחה). בשל הצרכים המיוחדים של המבוגרים בבתי אבות, קיימות בהם בדרך כלל שלוש מחלקות עיקריות שנותנות מענה לצרכים השונים של הקשישים:
  • מחלקת תשושים – שהם קשישים הזקוקים לתמיכה מעטה
  • מחלקה סיעודית (בית אבות סיעודיים) – מיועדת לקשישים הדורשים תמיכה צמודה
  • תשושי נפש – מיועדת לקשישים הסובלים מפגיעה שכלית כגון מחלת אלצהיימר

לא בכדי ניתן למצוא מסגרות דיור רבות לקשישים באזור השרון. זאת, משום שמוסדות אלה מציעים לקשישים איכות חיים מיוחדת שקשה למצוא באזורים אחרים, כשמצד אחד הם קרובים למרכז ולעיר הגדולה, ומצד שני הם נמצאים בסביבה ירוקה, שקטה ושלווה.
 

בתי אבות בשרון – בית אבות בכפר סבא

בתי אבות באזור השרון נחשבים למסגרת מגורים איכותית ברמה גבוהה שנותנת פתרון לכל מצב ולכל צורך. ישנם בתי דיור מוגן ובתי אבות לקשישים עצמאיים שזקוקים לעזרה ותמיכה כלשהי בחיי היומיום; ישנם בתי אבות שמיועדים לטפל בקשישים סיעודיים ותשושי נפש ובתי אבות שכוללים מחלקות שונות שמשלבות דיירים עצמאיים עם קשישים סיעודיים ותשושים תחת קורת גג אחת. מסגרות אלו חייבות ברשיון הפעלה מטעם משרד העבודה והרווחה ומשרד הבריאות, הכל על פי אופיו של המוסד.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם