בית מוגן

בית מוגן
אדם שאולץ לצאת לפנסיה, אך נחוש בדעתו להמשיך לחיות את חייו במלואם ובאופן משמעותי, ינסה למלא את זמנו בתחביבים ובעבודות מזדמנות, במקרה הטוב, או ייכנע וייפול לחיים שוממים מול הטלוויזיה.

כיום, ובעתיד הנראה לעין, האוכלוסייה האנושית מונה יותר ויותר אנשים שנמצאים בתקופת גיל הזהב. לדוגמה, הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה בבריטניה פרסמה שבמדינה חיים כ-10 מיליון בני אדם בגילאי 65 ומעלה. לפי הלשכה, אם יימשכו מגמות אלה של עלייה בתוחלת החיים, נראה שב-25 השנים הקרובות מספרם של אנשים בני 60 ומעלה יגיע ליותר מ-50% מהאוכלוסייה.

אם כן, מה הבעיה? אין ספק שעלייה במספרם של המבוגרים הוא דבר טוב. זהו הניצחון של ההתפתחות ושל ההתקדמות בתחום הרפואה, הרווחה והחינוך שלאחר מלחמת העולם השנייה. במקום לאבד את העם במלחמות, ובמחלות שניתנות למניעה ובעוני – אנחנו חיים עכשיו לאורך שנים ארוכות יותר, שהם חיים בריאים ופעילים יותר מאשר בכל תקופה אחרת בהיסטוריה.

מתי באמת הופך האדם לזקן? בדרך כלל נוטים להגדיר זקנה על דרך השלילה: להיות זקן משמעותו שאיבדת את הנעורים ואת החיוניות. לצאת לפנסיה פירושו שאתה לא עובד יותר. עם זאת, עבור גמלאים רבים זוהי התחלה של תקופת חיים חדשה ומרגשת שבה ניתן להמשיך בקריירה חדשה ובתחביבים, ליהנות מהנכדים ולהקדיש זמן לעזרה לאחרים.
 

בית מוגן - יתרונות

כאן נכנס לתמונה הבית המוגן. מגורים במסגרת בית מוגן מציעים לאנשים מבוגרים – שנותרו לבד בביתם, לאחר שהילדים עזבו והקימו משפחות משלהם – מסגרת חיים תוססת ומרתקת. בדיור מוגן מתגוררים מבוגרים עצמאיים, בריאים, שמבקשים ליהנות ממגוון השירותים שמציע הבית לדיירים.

קודם כל, בית מוגן משמעותו מגורים במקום מאובטח ושמור שמצד אחד מגן על הדיירים מפני פריצות ופגיעות עברייניות ומצד שני מושיט להם עזרה מהירה ומיידית במקרים שבהן צצות בעיות בריאותיות. לדוגמה, ידוע שאחת התופעות השכיחות ביותר בקרב מבוגרים היא הנפילה. במקרה של נפילה בבית הפרטי, עשוי הקשיש הבודד להתקשות להזעיק עזרה. לעומת זאת, בבית מוגן עומד לרשות הדיירים צוות רפואי מקצועי ומיומן 24 שעות ביממה.

בנוסף, לבית המוגן יש יתרונות בהיבט הקהילתי – חברתי. דיירים במסגרת בית מוגן נהנים מפעילות חברתית בקרב בני גילם, פעילות שבכוחה לחלץ מבוגרים בודדים מבדידותם. מומחים טוענים שהבדידות היא אחד הגורמים העיקריים לתופעת הדיכאון בקרב האוכלוסייה הבוגרת. תופעה זו פוגעת הן בגוף והן בנפש ומדרדרת במהירות גם את מצבם של מבוגרים שהיו בריאים לחלוטין.

מגורים בבית מוגן מאפשרים לדיירים לקחת חלק במבחר של חוגים בתחומים שונים (אומנות, קולנוע, חוגי ספורט והתעמלות שונים, שחמט, ספרות, שפות ועוד), באירועים תרבותיים משותפים (למשל בחגים), ביציאה מאורגנת לטיולים בארץ ועוד.

בית מוגן מציע לדיירים גם ארוחות מזינות בחדר אוכל משותף, כאשר ההנהלה לוקחת בחשבון את מרכיבי המזון שנחוצים לאנשים מבוגרים. ברור לכל שגם לתזונה מאוזנת יש תפקיד חשוב מאד בשמירה על בריאות הגוף, אצל אנשים בכלל ובקרב המבוגרים בפרט.

בבית מוגן אנשים מבוגרים ממשיכים לקחת אחריות על חייהם ועל החלטותיהם, הם אינם מעבירים לילדיהם או למטפל כלשהו את השליטה על החיים שלהם.

מומחים מציינים שאנשים מבוגרים שנמצאים בפעילות מתמדת מגבירים את היכולת שלהם לחשוב וללמוד תחומים ודברים חדשים. לכן, יש סיכוי גבוה יותר שמבוגרים שחיים חיים פעלתניים ומוגנים יצליחו גם לשמר בריאות טובה יותר לאורך זמן רב יותר.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם