בית דיור מוגן

בית דיור מוגן
עם ההגעה גיל הפנסיה ואפילו לפני כן, למי שחשובים לו עצמאותו ובטחונו, בית דיור מוגן מהווה פתרון מצוין להמשך חיים פוריים, בטוחים, עצמאיים ומלאי הנאה, ומאפשר להזדקן בכבוד מבלי להיות תלויים במשפחה וחברים. המשיכו לקרוא ונעשה לכם סדר על מנת להבין את היתרונות, את תהליך הבחירה ואפילו מתי כדאי לכם להתחיל לשקול את המעבר.

יתרונות של בית דיור מוגן

לדיור מוגן יתרונות רבים לעומת האפשרויות האחרות הקיימות:
  • בית דיור מוגן לעומת דירה קיימת שלכם: הדירה או הבית הקיים שלכם אמנם מוכרים לכם היטב, אתם רגילים לסביבה בה אתם חיים, אולי אתם קרובים למשפחה, לבית קפה האהוב עליכם, לחנויות המוכרות וכדומה. אך בעת זקנה מגורים בבית יכולים להפוך לקשים למחיה, מבחינת המבנה (חוסר התאמה לצרכים משתנים), מבחינת הגודל שלה שיהפוך קשה יותר לניקוי וסידור, מבחינת הגישה אליו (אולי צריך לעלות מדרגות, חייבים לצאת לרחוב אל החנויות וכד' מה שיהפוך ליותר קשה עם השנים) ובעיקר מבחינת הבדידות. מעבר לדלת ישנם רק דיירים אחרים (שהם לאו דווקא בגילכם) והרחוב. לעומת זאת, בית דיור מוגן מאפשר לכם להתגורר דירה מותאמת לצורכיכם, אתם עצמאיים לחלוטין בדירה אך מעבר לדלת מחכים לכם שפע של שירותים במקום, כך שהכל בהישג יד כמעט בלי צורך לצאת מהבניין. אתם גם מוגנים מבחינה בריאותית עם שירותי רפואה במקום ואתם גם זוכים לחיי חברה עשירים עם אנשים דומים לכם - אתם לא לבד יותר. כאמור, דיור מוגן מספק לכם את כל הפרטיות והעצמאות הרצויה לכם יחד עם כל מה שאתם צריכים מעבר לדלת הדירה. 
  • דיור מוגן לעומת בית אבות: בבית אבות רגיל או ציבורי, לרוב אתם חולקים חדר עם אנשים נוספים או אם קיבלתם חדר פרטי, זה עדיין לא ממש דירה פרטית משלכם. כמו כן בתי אבות קמו לטפל באוכלוסייה מזדקנת הזקוקה לטיפול והשגחה צמודים יותר ולא באוכלוסייה מזדקנת עצמאית (למרות שכיום קיימים גם בתי אבות המתאימים גם לאוכלוסיה עצמאית והם נחשבים לבתי אבות יוקרתיים יותר). בנוסף, רמת השירותים אשר מקבלים בבתי אבות בדרך כלל פחות איכותית מזו שמקבלים בדיור מוגן. שירותים ומתקנים כגון בריכת שחייה, אולם הרצאות ותרבות, חדר מחשבים, חדר כושר ועוד בדרך כלל לא קיימים בבתי אבות רגילים. בדיור מוגן לעומת זאת תקבלו את כל השירותים ברמה הגבוהה ביותר וכן גם קיימת מחלקה סיעודית כך שלא יהיה כלל צורך לעבור למסגרת אחרת במקרה ויתעורר צורך סיעודי בעתיד.

איך בוחרים נכון את בית הדיור המוגן

כאמור דיור מוגן בדרך כלל מספק רמה גבוהה של שירותים אך כדאי לבדוק זאת לעומק. להלן מספר נקודות למחשבה ובדיקה בתהליך הבחירה:
  • מיקום: האם דיור המוגן ממוקם במקום מרכזי, נגיש הן ברכב פרטי והן בתחבורה ציבורית? יש לכך חשיבות עבורכם וכמובן עבור בני משפחתכם וחבריכם כאשר יגיעו אליכם לביקור. האם המקום יפה, נקי, לא רועש מדי, ירוק, משרה תחושה נעימה? האם הדיור המוגן ממוקם בקרבה למרכזים חשובים, כגון מרכזי בריאות, תרבות, קניות, מסעדות ועוד? יתכן כי סביבת דיור המוגן תהיה שונה במקצת מזו בה חייתם עד היום (למשל אם חייתם במרכז עיר רועשת עד כה) אך חשבו כי שקט וסביבה ירוקה תורמים רבות לשלוות הנפש שלכם בגיל מבוגר. 
  • חללים משותפים: במידה מסוימת הדבר אינו שונה בהרבה מבית מלון יוקרתי ואיכותי. איך נראה הלובי? איך העיצוב? האם המקום נקי ומטופח? איך חדר האוכל (אם ניתן לאכול במקום ולהתרשם מרמת האוכל ומידת התאמתו לצרכים שלכם)? אילו מתקנים קיימים? בריכת שחיה מחוממת, חדר כושר, ספא, מכון יופי, מרפאה, חדר אירועים, חדרי משחקים וכדומה?
  • שירותים הניתנים במקום: אילו שירותים מתקבלים ובאיזו תדירות? בקשו לבדוק את לוח האירועים, טיולים, הרצאות, חוגים וכדומה. שירותי רפואה וסיעוד, שירותי ניקיון, אחזקה, אבטחה. אם הדבר ניתן נסו לשוחח עם כמה מדיירי המקום כדי לקבל תחושה לגבי רמת שביעות רצונם מהמקום. 
  • דירות: בדקו את הדירות ומה תכולתן, אם ניתן לבצע שינויים פנימיים, לבצע התאמה במידה ויש לכם צרכים מיוחדים? האם הדירה מונגשת מבחינת אביזרי בטיחות? האם המטבח נוח לכם לבישולים? איזה נוף יהיה לכם מהדירה? לרוב הדירה בדיור מוגן תהיה קטנה יותר מדירתכם הקודמת אך הן תוכננו כך על מנת להיות מאוד פונקציונליות תוך כדי מתן מרחב מחייה מתאים בגיל מבוגר. האם קיימות דירות בגדלים שונים, למשל אם אתם צריכים דירת 3 חדרים, האם המקום מאפשר זאת?
 

למה כדאי בית דיור מוגן יוקרתי

במילה אחת? כי מגיע לכם! עבדתם כל חייכם קשה ועכשיו הזמן ליהנות משנים רבות ולקבל את כל השירותים להם אתם משתוקקים ברמה הטובה ביותר. יוקרה לא נמדדת רק באיכות ומראה בניין הדיור המוגן, אך היא נמדדת בעיקר מאיכות השירות שאתם מקבלים, מאיכות האנשים המספקים את השירותים, האדיבות שלהם, הרצון שלהם לתת ולסייע מעבר ומאיכות הדיירים הנוספים הסובבים אתכם. יוקרה זה לדעת שפעם בשבוע צוות הניקיון מגיע לנקות לכם את הבית ויכולים גם להגיע לעתים תכופות יותר אם רק תרצו, שניתן לבקש שיאספו את הכביסה שלכם מהדירה ושתקבלו אותה חזרה לדלת שלכם נקיה ומגוהצת כמו בבית מלון, יוקרה זה הידיעה כי ניתן לצאת מהדירה ולאכול ארוחת צהריים איכותית ובריאה אם בכך תחפצו. יוקרה זה גם לרדת לבריכת השחייה בחלוק האישי שלכם, ללכת לחדר הכושר, לשמוע הרצאה מרתקת ועוד. הכל בדיור המוגן בלי צורך לצאת או לחפש אחר פעילויות מותאמות לכם, בלי צורך לנהוג למקום אחר ולחפש חניה או לקחת תחבורה ציבורית. יוקרה זה להתקשר לקבלה בכל בקשה וצורך שיש לכם, ושצוות התחזוקה יגיע לדירה שלכם בזמן קצר ביותר לכל בעיה שצצה. יוקרה לבסוף זה לדעת שאתם בטוחים בכך שיש צוות אבטחה וצוות רפואי השומרים עליכם 24/7. בית דיור מוגן יוקרתי יתן לכם את המענה המלא לחיים טובים בגיל המבוגר.

מתי כדאי לשקול לעבור למסגרת דיור מוגן

מאחר ודיור מוגן ביסודו מיועד לאנשים עצמאיים המחפשים להעתיק את המגורים שלהם למקום תומך והמספק שירותים מתקדמים ומרובים, שווה לבצע את המעבר מוקדם ככל הניתן. זמן מסוים אחרי היציאה לפנסיה הוא זמן אידאלי כך שתוכלו מידית ליהנות בכל שפע הפעילויות המוצעות במקום. כמו כן, ככל שמתבגרים יותר כך נהיה לנו קשה יותר לחשוב על מעבר. מעבר להיערכות הטכנית של מעבר רהיטים וכדומה, מעבר לדיור מוגן מצריך גם היערכות כלכלית. יתכן כי תחליטו למכור את הבית הקיים או להשכיר אותו והדבר לא קורה מהרגע ולהרגע. כמו כן, כאשר אתם יוצאים לפנסיה, פתאום יהיה לכם הרבה מאוד זמן פנוי שלא תמיד תדעו איך לנצל אותו והמחשבות על מה יקרה יתחילו להופיע ולהטריד. לאחר שתעברו לדיור מוגן, לא רק שלא יחסר לכם מה לעשות עם הזמן הפנוי שלכם (יש כל כך הרבה פעילויות שתצטרכו לבחור ביניהן) אלא שגם תהיו שקטים וסמוכים לגבי העתיד שלכם כי אתם גרים בסביבה אשר נותנת מענה לכל הצרכים שלכם ואפילו לצורך סיעוד אם חלילה אתם או בני זוגכם יזדקקו לכך בעתיד. בנוסף, הדיור המוגן יספק לכם הזדמנות מצוינת להכיר אנשים חדשים ונוספים ולהעשיר את חיי החברה שלכם.
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם