בית אבות לעצמאים – חיות מחמד ותרומתם לבני הגיל השלישי

בית אבות לעצמאים – חיות מחמד ותרומתם לבני הגיל השלישי
למרות שלכולנו ברורים היתרונות הרבים שהם מנת חלקם של בעלי חיים שאוספים אותם לבית חם ושומרים עליהם מפני כל פגע, בכל זאת, היתרונות שבהם זוכים מבוגרים שמאמצים חיית מחמד (לעומת מבוגרים בלי חיית מחמד), עולים פי עשרה.

בין היתרונות האלה:
חיית מחמד תורמת להורדת הדופק ולחץ הדם; להפחתה של 21% בביקור אצל רופא; להפחתה של הדיכאון; להקלה על היכולת להתמודד ולשיפור ההזדמנויות החברתיות; להגברת הפעילות של אנשים מבוגרים; להענקת חיבה ואהבה ללא תנאי; להקלה על אובדן של אדם אהוב; למלחמה בבדידות; לשיפור הטיפול של המבוגר בעצמו; להגברת תחושת הביטחון.

להלן ארבעה מתוך מחקרים רבים שמלמדים אותנו על יתרונות הבעלות על חיית מחמד:
 

מחקר 1: השפעת חיית המחמד על חולי לב

מחקר קליני שנערך בברוקלין קולג’ בניו יורק בשנת 1980, בדק חולי מחלות לב לאחר שחרורם מבית החולים. ד”ר אריקה פרידמן, פרופסור למדעי הבריאות והתזונה בקולג’ וחבריה עקבו אחר כל מטופל ומטופל, למדו את ההיסטוריה הרפואית שלהם, אורח החיים, בני המשפחה, מערכות היחסים – כל דבר בפרטי פרטים.

מעקב זה חשף כי הנוכחות של חיית מחמד הייתה המנבא החברתי החזק ביותר להישרדות… לא רק של אנשים בודדים או מדוכאים, אלא של כולם – ללא קשר לסטאטוס המשפחתי (נשואים או בודדים) ולתמיכה החברתית שהם קיבלו מאנשים אחרים.
 

מחקר 2: כיצד תופסת קהילה של אנשים מבוגרים את השפעת חיית המחמד על חייהם

בשנת 1986 בחנו חוקרים כיצד אנשים מבוגרים שחיים בקהילה משלהם (כמו דיור מוגן, למשל) מתייחסים לבעלות על חיית מחמד. הנה כמה מעמדות האנשים לגבי יתרונות חיית המחמד בחייהם:

  • 95% דיברו עם חיית המחמד שלהם.
  • 82% דיווחו שחיית המחמד עזרה להם כשהיו עצובים.
  • 71% סיפרו שחיית המחמד עזרה להם כשהרגישו רע מבחינה פיזית.
  • 65% אמרו שנגיעה בחיית המחמד שלהם גרמה להם להרגיש טוב יותר.
  • 57% גילו שהם חולקים סודות עם חיית המחמד שלהם.

המסקנה היא שחיית מחמד היא מרכיב בלתי נפרד מרשת התמיכה החברתית של אנשים רבים, ולכן היא כנראה תורמת לבריאות ולרווחה של בני אדם.
 

מחקר 3: מרחב ציבורי לכלבים, יתרונות של בעלי חיית מחמד

מחקר שנערך בשנת 1995 על ידי דניס האמפריז מצא ש-79% מבעלי חיות המחמד מוצאים נחמה בחיית המחמד שלהם כאשר דברים בחייהם משתבשים. 91% מרגישים קרובים מאוד לחיית המחמד שלהם. 58% מבעלי חיות המחמד אמרו שלמדו להכיר אנשים והתיידדו עם אחרים באמצעות חיות המחמד שלהם. 62% אמרו שכאשר מבקרים אצלם אנשים, קל להם יותר ליצור שיחה ואווירה ידידותית כאשר חיית המחמד שלהם נמצאת בסביבה.
 

מחקר 4: חיות מחמד עוזרות למבוגרים להישאר פעילים

כתב העת של האגודה האמריקנית לגריאטריה פרסם בשנת 1999 שעול הטיפול בבעל חיים עשוי לספק לאנשים מבוגרים תחושה של תכלית ואחריות, ולעודד אותם להיות פחות אדישים ויותר פעילים בפעילויות היומיומיות שלהם. אנשים מבוגרים בעלי חיית מחמד שחסרה להם תמיכה חברתית חזקה, כמו חברים ובני משפחה, נותרו בריאים יחסית בעיתות משבר, לעומת מבוגרים במצבים דומים שחיו ללא חיית מחמד.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם