ביטחון ביתי וסביבתי: הדרך לתחושה רגועה יותר לאנשים מבוגרים

ביטחון ביתי וסביבתי: הדרך לתחושה רגועה יותר לאנשים מבוגרים
אחד הדברים החשובים ביותר הנדרשים כדי לשמר את העצמאות בגיל מבוגר הוא להרגיש ביטחון בבית ובסביבה הקרובה אלינו. בעזרת כמה טיפים ורעיונות פשוטים, אפשר להגביר את תחושת הביטחון שלנו, ובמקביל, לשקול גם פתרונות כוללים יותר שיכולים לשפר את איכות החיים שלנו, כמו לעבור לבית דיור מוגן.

ביטחון בבית בגיל מבוגר

נתחיל מהמקום שבו אנחנו מרגישים הכי בטוחים - הבית. במרחב המוכר שלנו אותו אנו מכירים שנים רבות, קל להתעלם מהסיכונים הפוטנציאליים ולעיתים אף לא להרגיש בהם. כדי לבדוק מה ניתן לשפר, אפשר לשקול להביא מומחה לבדיקת בטיחות ביתית המכיר את ענייני הגיל השלישי והרביעי, כך שיוכל לזהות את אותם סיכונים. אלו יכולים להיות בדמות מדרגות, שטיחים מחליקים, אור חלש או ריהוט שנמצא באמצע הדרך. 
בהמשך ובהתאם לבדיקת הבטיחות בבית, נוכל לפעול לשיפור הסביבה הביתית ולבצע פעולות כגון: הגברת התאורה, הוספת מעקות בחדר הרחצה, הסרת השטיחים בבית או לחילופין מציאת פתרון להצמדתם לרצפה, ועוד.

ביטחון מחוץ לבית

להלן מספר רעיונות להגברת הביטחון מחוץ לבית:
  • שאו אתכם תמיד טלפון סלולרי טעון או מכשיר עזרה המחובר למוקד הפועל 7\24, שיאפשר לכם לקבל עזרה במהירות במקרה הצורך
  • השתתפו בפעילויות המתקיימות במרחבים בטוחים
  • השתדלו ללכת בדרכים אותן אתם מכירים היטב. אם אתם צריכים להגיע למקום חדש, דאגו לקבלת הוראות מדויקות כיצד להגיע
  • עשו מאמץ לצאת מהבית כאשר אתם רגועים ונינוחים ולא כאשר אתם בלחץ מה שעשוי להשפיע על קבלת החלטות
  • דאגו לצאת עם נעליים נוחות שאתם רגילים ללכת בהן

בית דיור מוגן - אלטרנטיבה בטוחה ומרגיעה

למרות ההשקעה הרבה בביטחון בבית ומודעות לשמירה על הביטחון מחוצה לו, בחלק מהמקרים אין דרך אחרת חוץ מלחפש את הביטחון במקום אחר.
הנה חלק מהדוגמאות לסיבות שבגינן תעדיפו לעבור מביתכם:
  • הבית נמצא בשכונה או עיר שאינה מטופלת היטב מבחינת תשתיות או שאינה מציעה מספיק שירותים לבני הגיל השלישי
  • יש בבית גרם מדרגות
  • אין בבניין מעלית
  • אזורי הפעילויות למבוגרים (כגון מתנ"ס, קאנטרי קלאב, מועדון קשישים וכדומה) נמצאים רחוק יחסית מהבית ונדרשת היערכות ונסיעה בכל יציאה
  • הבית אינו מונגש מבחינת גודל פתחי החדרים
בתי דיור מוגן מהווים פתרון כולל מצוין לאנשים מבוגרים, שאינם מרגישים בטוחים מספיק בבתיהם או בסביבת המגורים שלהם. במקרה כזה, מעבר לבית דיור מוגן יכול להיות הצעד הנכון. בית דיור מוגן לא רק מציע סביבת מחייה בטוחה ובטיחותית, אלא גם מגוון רחב של שירותים ופעילויות המותאמים לגיל המבוגר, כגון פעילויות חברתיות ותרבותיות, חיי קהילה, שירותי ניקיון, שירותי קבלה, הסעות, טיולים, דירות מונגשות ועוד. 
כמו כן, כשאנחנו גרים בבית דיור מוגן, ישנם צוותים מקצועיים הדואגים לצרכים שונים, לביטחון שלנו ולרווחה, דבר שמקל על החששות והדאגות היום-יומיות ומעצים את תחושת השקט והשלווה.

לסיכום, אמנם אף אחד לא יכול להבטיח ביטחון מוחלט ב-100%, אך עם הגיל, חשוב להבין שאנחנו יכולים לקבל החלטות שיגבירו את הביטחון שלנו ויהפכו את חיינו למאוזנים ומרגיעים יותר. בין אם זה באמצעות התאמת הבית שלנו לצרכים שלנו, או באמצעות מעבר לבית דיור מוגן.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם