אפשרויות התנדבות המתאימות לבני הגיל השלישי

אפשרויות התנדבות המתאימות לבני הגיל השלישי
התנדבות בכל גיל, ובגיל השלישי בפרט היא מבורכת ומאפשרת לכל העוסק בכך לתת מעצמו לאחרים, ללא קבלת תמורה, חוץ מתמורה של תחושה חיובית וערך עצמי גבוה.
אילו אפשרויות התנדבות פתוחות בפני בני הגיל השלישי? המשיכו לקרוא לקבלת דוגמאות וטיפים.

למה כדאי להתנדב בגיל השלישי

נתחיל מכך שלרוב האנשים בגיל השלישי יש לא מעט זמן פנוי שלא תמיד הם יודעים מה לעשות איתו לאחר עשרות שנים בהן הם עבדו. התנדבות היא אחת הדרכים היותר טובות למצוא תעסוקה חדשה, שתמלא אותם בתחושות חיוביות של נתינה, ערך עצמי מוגבר, הנאה רבה ושביעות רצון מכך שתוכלו להעביר הלאה את הידע והניסיון הרב שצברתם לאורך חייכם.
התנדבות בגיל השלישי גם משמעה לפגוש אנשים רבים ולהרחיב את המעגלים החברתיים, דבר שהוא חשוב ביותר גיל זה. עם ההתנדבות תוכלו לבחור בדיוק בתחום היותר רלוונטי לכם בידיעה שתעזרו לרבים אחרים. תוכלו גם לבחור בהיקף הפעילות, כמה ימים או שעות בשבוע, הכל בהתאם לרצונות שלכם. 
עשייה בדרך של התנדבות תשמור גם עליכם, מנטלית ופיזית לאורך שנים רבות הרבה יותר. 
ניתן גם לבחור להתנדב בצורה יותר מאתגרת, בחירת תחום שהוא קצת מחוץ לתחום הידע שלכם, מה שידרוש מכם השקעה גדולה יותר. אתם מחליטים. כך או כך, התנדבות ללא ספק היא נתינה אבל גם לא פחות קבלה. אין דבר יותר מספק מלדעת שעזרתם לזולת, ללא תמורה, רק כי אתם יכולים. 
ישנן הוכחות מחקריות שמעידות על הקשר בין התנדבות בגיל השלישי לבין תחושת אושר, הנאה, סיפוק ושביעות רצון, שימור מנטלי, הפחתה בסיכון התפתחות דיכאון, ואף ירידה בתמותה. זכרו אבל כי התנדבות, למרות שתקבלו הרבה מכך, היא קודם כל לטובת האחר. 

התנדבות באמצעות עבודות יד 

אחד מסוגי ההתנדבות הפופולריים מאפשרים לעשות שימוש ביכולות ובכישורים שצברתם בחיים, גם מתחביבים שונים. 
  • תפירה וסריגה: אפשר לסרוג כובעים וגרביים לתינוקות או פגים, צעיפים לבני הגיל השלישי, להציע תיקוני תפירה למעוטי יכולת ועוד. העשייה עצמה היא הכיף שלכם והנתינה תעזור באמת להרבה אנשים.
  • בישול: אוהבים לבשל? התחלתם לבשל יותר בגיל השלישי? יש לכם יכולת לבשל עוד? התחילו להכין ארוחות לנזקקים או לקשישים מעוטי יכולת ועוד.
  • נגרות: יש לכם יכולות בתחום ויכולים לסייע לאחרים? יש לא מעט אנשים שישמחו לקבל עזרה בביתם בכל מיני תיקוני נגרות, פרויקטים קטנים של נגרות ביתית. 
  • תיקונים שונים: יש לכם ידיים טובות? תוכלו לסייע לנזקקים וקשישים בביצוע תיקונים שונים בביתם, צביעה, החלפת נורות ועוד. 

התנדבות בבתי ספר ובגני ילדים בגיל השלישי

להתנדב עם ילדים הוא דבר נפלא בגיל השלישי. ישנן לא מעט מסגרות בהן תוכלו להתנדב בבתי ספר וגנים ילדים:
  • סב/סבתא גן: פרויקט מיוחד בו משלבים בני הגיל השלישי בגני ילדים בערים שונות. התרומה לילדים היא מהותית כאשר הם נפגשים עם בני הגיל השלישי, דמויות סב וסבתא בגן, שתורמים מניסיון החיים שלהם וכמובן מאהבתם הרבה. במסגרת הפרויקט בדרך כלל מגיעים לגני ילדים פעם בשבוע למספר שעות. הפעילות כוללת סיוע לגננות בהפעלות שונות מול הילדים, סיוע בטיפוח ובניית יחס אישי ועוד. 
  • בתי ספר: ניתן לסייע לילדים בבתי ספר עם מתן שיעורים פרטיים בהתנדבות בכל מקצוע רלוונטי לכם. 
קיימות מסגרות מסודרות דרך הרשות המקומית ועמותות דרכן תוכלו להתנדב לגני ילדים ובתי ספר, וגם תוכלו לפנות לבתי ספר וגנים באזורכם ישירות ולהציע את עזרתכם. 

תרומת רהיטים וחפצים 

כמה פעמים ראיתם שאנשים זורקים רהיטים שעדיין טובים ושמישים לרחוב? במקום לזרוק, תוכלו בהחלט לתרום את הרהיטים, החפצים, מכשירי חשמל שונים ועוד. משפחות נזקקות ישמחו לקבל אותם כדי לשפר את תנאי המחיה שלהם. כמו כן תפחיתו את כמות הפסולת וכך תשמרו על איכות הסביבה. 
זו אפשרות מצוינת למי מכם שהחליט לעבור לבית דיור מוגן, לעבור על כל החפצים, הריהוט והציוד, ולהחליט מה יילקח למסגרת הדיור החדשה ומה יימסר למי שצריך. לרוב יהיה צורך בצמצום כמות החפצים והרהיטים שתיקחו אתכם. זאת הזדמנות נהדרת לתרום את השאר לאנשים שבאמת צריכים. חלקכם יחליט גם לנצל את הזדמנות המעבר לדיור מוגן כדי להתחדש ברהיטים חדשים, כדי ליהנות מבית חדש בדיור מוגן. 
אם יש לכם רהיטים או חפצים יקרי ערך אותם לא תיקחו אתכם, אפשר גם למכור אותם למרבה במחיר ולתרום את הכסף ממכירתם לנזקקים. 
זכרו שעם תרומת רהיטים, חפצים, דברי חשמל וכדומה, חשוב שהכל יהיה שמיש ועובד. 
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם