איפה אפשר להתנדב בזמן הפנסיה

איפה אפשר להתנדב בזמן הפנסיה
נכון שפנאי זה דבר נפלא אך היווצרות פתאומית של פנאי רב מצריך תכנון מראש על מנת שלא ייווצר מעבר חד מדי בין חיי העבודה לחיי הפנסיה. חשוב לכן, אם ניתן, עוד טרם היציאה לפנסיה לתכננן איך למלא את שעות היום בעיסוקים שאתם אוהבים, שייתנו לכם תחושת ערך עצמי. אחד הדברים שכדאי לחשוב עליהם כפעילות בזמן הפנסיה, הוא התנדבות, ועל כך, במאמר זה.

למה חשוב להיות עסוקים בזמן הפנסיה

לפני הפנסיה סביר שהייתם עסוקים ביום ביום בעבודה ברוב שעות היום עם מעט זמן פנוי. המעבר לפנסיה פתאום מעמיד לרשותכם את כל שעות היום ונוצר מצב של תחושת חוסר מעש, שלא יודעים איך למלא את הזמן ואף הערך העצמי יורד. מצבים אלו יכולים בקלות להוביל לבעיות נפשיות כגון דיכאון. כמו כן, היציאה לפנסיה גורמת לירידה בפעילות גופנית וכך להחלשות הגוף והגברת הסיכויים לחלות.
כאשר אתם מתכננים את הזמן הרב שנוצר לכם, כדאי שהעיסוקים יהיו מגוונים: תחביבים, בישול, השתתפות בחוגים, התנדבות במסגרות שונות, לימודים, פעילות גופנית, טיולים ועוד. העניין החשוב ביותר בתכנון זה, הוא להעסיק את עצמכם ובכך תבטיחו לעצמכם חיי פנסיה פוריים ומהנים.

למה להתנדב?

התנדבות היא פעילות של נתינה ביסודה. כל חייכם צברתם ניסיון רב בתחומים מגוונים אשר יכולים להועיל לאחרים. מצד אחד, התנדבות מספקת גם פעילות פיזית מסוימת, ומצד שני היא גם עושה טוב לנפש שלכם.
בוצעו מחקרים לא מעטים בנושא והם מוכיחים שקיים קשר ישיר בין ההתנדבות בזמן הפנסיה לבין הבריאות הגופנית והנפשית של אלה שהתנדבו. לכן חשוב להבין כי ההתנדבות אינה רק מעשה טוב של נתינה אלה היא גם תורמת לשמירה על בריאותכם בזמן הפנסיה.

דוגמאות לפעילויות התנדבותיות

למעשה כיום, ניתן להתנדב כמעט בכל תחום אפשרי וההחלטה צריכה להיות בתחום בו אתם יכולים באמת לתרום בידע ו/או זמן שלכם להבאת תועלת. להלן מספר רעיונות להתנדבות:
 • ארגוני בעלי חיים
 • ביקור חולים בבתי חולים
 • עזרה לנזקקים
 • ביקור ועזרה לקשישים בודדים
 • מתן הרצאות בבתי ספר
 • מתן שיעורים לילדים
 • עזרה לילדים נזקקים - להוות להם סבא או סבתא מאמצים
 • עזרה לניצולי שואה
 • סיוע למשפחות שכולות
 • סיוע לחיילים בודדים
 • התנדבות במשטרה
 • בישול ארוחות לנזקקים
 • חלוקת מזון
 • התנדבות בעמותות שונות - על פי תחומי העניין שלכם (סיוע, פוליטיקה, חינוך ועוד)

איזה סוג התנדבות מתאימה לי?

בחירת סוג ההתנדבות המתאים עבורכם תלויה קודם ביכולותיכם, ידע, ניסיון, כושר גופני וכו'. כמו כן כדאי לבחור בסוג התנדבות אשר תסב לכם הנאה מעבר לסיפוק העצמי בנתינה. לבסוף חישבו על הזמן הנדרש למילוי עבודת ההתנדבות, האם אתם מוכנים להקדיש לכך את הזמן הנחוץ? אפשר גם להתנסות במספר סוגים שונים של התנדבויות ולראות מה מתאים לכם יותר ובאיזה היקף. קיימים גופי רבים שלהם אתרי אינטרנט המספקים מידע רב על סוגי התנדבויות השונים. שווה לקחת את הזמן ולקרוא על הדרישות של כל אחד על מנת להגיע להחלטה מושכלת. כמו כן, אתם יכולים להתייעץ עם חברים קרובים שכבר עושים פעילויות התנדבותיות ולקבל מהם עצות ורעיונות.


 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם