איך טיפולי פיזיותרפיה מסייעים לאנשים בגיל מבוגר

איך טיפולי פיזיותרפיה מסייעים לאנשים בגיל מבוגר
טיפול פיזיותרפיה הוא אחד הכלים העומדים לרשות מבוגרים (וכמובן גם עבור שאר האוכלוסייה) על מנת להקל, לשפר, ולשקם מצבים גופניים שונים ומגוונים. במאמר זה נבחן את המצבים, איך ואיפה מקבלים ואת התדירות המומלצת של טיפול פיזיותרפיה.
מאמר זה הינו לידע כללי בלבד ואינו מחליף ייעוץ מקצועי או רפואי

באילו מצבים נדרשת פיזיותרפיה בגיל מבוגר

עם הגיל, הגוף מזדקן, מערכות הגוף כבר אינן פועלת כבגיל צעיר, השרירים נחלשים, המפרקים נשחקים, ויכולות להופיע תופעות שונות המפריעות לתפקוד המיטבי היום-יומי. 
מצבים בהם ניתן ומומלץ לקבל טיפול פיזיותרפיה:
 • בעיות במערכת השלד והשרירים (אורטופדיה) בעקבות תאונה, לאחר שברים, אחרי ניתוח (לדוגמא ניתוח החלפת מפרק) וכדומה, כמו גם בעיות של כאבים ומגבלות תנועה הנובעות ממערכת השלד והשרירים.
 • בעיות הקשורות למערכת העצבים המרכזית והפריפרית שיכולות לגרום לסחרחורת, הפרעות תנועה ועוד עקב אירוע מוחי, גידולים, פגיעות שונות בחוט השדרה, תאונות דרכים ותאונות שונות נוספות.
 • בעיות נשימה בעקבות מחלות נשימתיות שונות וכן שיקום לאחר ניתוחי חזה. 
 • בעיות וסטיבולריות (באוזן הפנימית) הגורמות לסחרחורת, כגון תופעת ורטיגו. 
 • בעיות במערכת הניקוז הלימפתית שגורמות לבצקות. 
 • לפני ניתוחים שונים (אורטופדים, נוירולוגיים, חזה ועוד): במסגרת בתי החולים מקבלים הדרכה טרום ניתוחית גם על ידי פיזיותרפיסט על מנת להכין אתכם למה צפוי לאחר הניתוח ומה תדרשו לבצע על מנת להבטיח שיקום מהיר ובטוח ככל האפשר. 

מי קובע את הצורך בטיפולי פיזיותרפיה

באופן כללי, לקבלת שירות פיזיותרפיה דרך קופות החולים, יש צורך בהפניית רופא מומחה המטפל בבעיה הספציפית או רופא משפחה. ישנן גם קופות המאפשרות גישה לטיפולי פיזיותרפיה ללא הפניית רופא. 
חשוב להבין כי לפני טיפול פיזיותרפיה יש לאבחן את הבעיה על מנת שהמטפל יוכל לדעת מאיפה להתחיל וכן להציב מטרות לטיפול.

איפה מקבלים טיפולי פיזיותרפיה

כיום טיפולי פיזיותרפיה ניתנים במסגרות שונות:
 • בבתי חולים
 • בבתי חולים שיקומיים
 • במכוני פיזיותרפיה של קופות החולים השונות
 • במכוני פיזיותרפיה פרטיים
 • בבתי אבות או בבתי דיור מוגן
 • בבית (כאשר יש בעיית ניידות ניתן להזמין את הפיזיותרפיסט לטיפול בבית)

כל כמה זמן כדאי לקבל טיפולים פיזיותרפיסטים

אין פה ממש עניין של כדאיות אלא של צורך. טיפול פיזיותרפיה לא מתבצע ללא סיבה טובה. אם למשל אתם מעוניינים לקבל עיסוי, פיזיותרפיה אינה ממש הכתובת הנכונה (למרות שפיזיותרפיסטים עושים שימוש בטכניקות ידניות, כולל עיסויים, כחלק מארגז הכלים הטיפוליים שלהם).
קופות חולים מאפשרות גישה לטיפול פיזיותרפיה בהתאם לתנאי החברות, חלקן מגבילות לכמות מסוימת של טיפולים בשנה (חוץ ממקרים מיוחדים), אחרות מאפשרות גישה חופשית יותר. חשוב לוודא זאת מול קופת החולים שלכם ומול סוג החברות שלכם. ניתן כמובן תמיד לפנות לטיפול פרטי, הניתן ללא כל הגבלה, או עד פתרון הבעיה.
אם אתם סובלים מבעיות כפי שהוגדרו לעיל אז מומלץ לאבחן אצל רופא ולגשת לקבל טיפול פיזיותרפיה ככל הניתן על מנת לחוות שיפור לאורך זמן. חלק מהטיפולים אכן יאפשרו שיפור לאחר מספר טיפולים רב, ואחרים יכולים להביא שיפור מהיר יותר, הכל תלוי במהות הבעיה, חריפותה, תקופת הזמן שהיא קיימת ועוד גורמים רבים אחרים.
כן מומלץ לקבל טיפול פיזיותרפיה מוקדם ככל האפשר עם הופעת סימפטומים ולא לחכות שהבעיה תחמיר. עם ההמתנה בעיות יכולות להפוך לכרוניות ולהיות קשות יותר לטיפול. טיפול פיזיותרפיה הוא בהחלט כלי יעיל מאוד עבור אנשים מבוגרים ומסייע רבות בשיפור איכות חייהם. 
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם